EUROCHALLENGE

Λύγισε στο τέλος

Παβίσεβιτς

Ο Πανιώνιος έχασε στην Ισπανία από τη Χιρόνα με 76-68 μετά από τρία "καλά" δεκάλεπτα

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση του Αντρέ Χάτσον με 22 πόντους και αυτή του Κένεντι Ουίνστον με 16 πόντους, οι κυανέρυθεροι δεν μπόρεσαν να πάρουν την πολυπόθητη.
Πάντως ο Πανιώνιος το πάλεψε μέχρι τέλους και ιδιαίτερα στα πρώτα τριάντα λεπτά η μάχη των δύο ομάδων ήταν σκληρή. Όμως στο τελευταιο δεκάλεπτο η κούραση άρχισε να φαίνεται και κυρίως η άμυνα της ομάδας του Λούκα Παβίσεβιτς είχε προβλήματα τα οποια κόστισαν.

Η ισπανική ομάδα έκανε ένα σερί 8-0 και ξέφυγε στο σκορ και στη συνέχεια ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να επανέλθει στο παιχνίδι και να διεκδικήσει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 44-45, 59-59, 76-68

Χιρόνα: Μπάγκαριτς 2, Μαρίνοβιτς 8, Φούτσκα 13, Σάντα 6, Σαλένγκα 11, Μακ Ντόναλντ 8, Θόρντον 7, Σαν Εμετέριο 3, Γκάμπριελ 10, Γκασόλ 6, Μίντλετον 2.

Πανιώνιος: Καυκής 9, Μίλκοβιτς 8, Περπέρογλου 10, Χατζής, Ντόιτσιν, Αγγελόπουλος, Ουίνστον 16, Ντραγκόλιοβιτς 3, Χάτσον 22.