ΜΠΑΣΚΕΤ

Λάρισα - Προμηθέας 81-73: Οι Θεσσαλοί υπέταξαν τους Πατρινούς στο τουρνουά της Καρδίτσας

Ο Νίκος Παπανικολόπουλος στον πάγκο της Λάρισας
Ο Νίκος Παπανικολόπουλος στον πάγκο της Λάρισας INTIME

Με αντεπίθεση διαρκείας η Λάρισα έκανε την ανατροπή απέναντι στον Προμηθέα και επιβλήθηκε 81-73 στην πρεμιέρα του τουρνουά "Επιστροφή στα γήπεδα" που φιλόξενείται στην Καρδίτσα.

Ο Προμηθέας είχε τον έλεγχο, η Λάρισα κατέκτησε τη φιλική νίκη. Με ανατροπή των αγωνιστικών και στατιστικών δεδομένων στην τέταρτη περίοδο η ομάδα του Νίκου Παπανικολόπουλου πήρε το μομέντουμ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του τουρνουά "Επιστροφή στα γήπεδα" στην Καρδίτσα και στο φινάλε επικράτησε 81-73.

Οι Πατρινοί κρατούσαν το προβάδισμα έως το φινάλε της τρίτης περιόδου, αλλά το νταμπλ σκορ των Θεσσαλών (24-12) στα τελευταία δέκα λεπτά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-12, 41-35, 61-57, 73-81