STOIXIMAN BASKET LEAGUE

Λάρισα - Κολοσσός: Οι δύο φάσεις με πρωταγωνιστή τον Θριτ που έκριναν το ματς

Ο Τζέι Θριτ πανηγυρίζει

Μπορεί ο Τζέι Θριν να μην ξεκίνησε καλά το ματς απέναντι στον Κολοσσό, ωστόσο έμελλε να γίνει ο παίκτης που με δικά του καλάθια έκρινε το ματς χαρίζοντας τη νίκη στη Λάρισα στην παράταση.

Ο Τζέι Θριτ δεν ξεκίνησε καλά το ματς απέναντι στον Κολοσσό ωστόσο στην πορεία ήταν ο καθοριστικός παίκτης για την έκβαση της αναμέτρησης. Με δικό του καλάθι λίγα δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα έστειλε το παιχνίδια στην παράταση δίνοντας ακόμα μία ευκαιρία στη Λάρισα να το διεκδικήσει.

Η πορεία ήταν ακόμα πιο εντυπωσιακή για τον Αμερικανό γκαρντ καθώς με δικό του καλάθι και κερδισμένο φάουλ έδωσε "μαξιλαράκι ασφαλείας" στην ομάδα της Θεσσαλίας που κέρδισε εν τέλει το ματς στην παράταση με 81-77.