Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Η τελευταία προσπάθεια του Γουίλιαμς-Γκος και η ατυχία του Μιλουτίνοβ στο φινάλε

PRINTSCREEN

Ο Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος δεν βρήκε στόχο, ο Νίκολα Μιλουτίνοβ δεν κατάφερε να ακουμπήσει την μπάλα και ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να στείλει το ματς με τη Φενέρμπαχτσε στην παράταση, γνωρίζοντας ήττα με 79-77 από την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη.

Διπλή ευκαιρία είχε ο Ολυμπιακός για να στείλει το ματς με τη Φενέρμπαχτσε στην παράταση. Οι ερυθρόλευκοι είχαν δική τους κατοχή με 17" να απομένουν στο χρονόμετρο και το σκορα να γράφει 79-77, όμως ο Νάιτζελ Γουίλιαμς - Γκος δεν κατάφερε να βρει στόχο στο drive που επιχείρησε.

Ο Νίκολα Μιλουτίνοβ πήδηξε για το tip-in, όμως δεν είχε το κατάλληλο timing για να ακουμπήσει την μπάλα και να οδηγήσει το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο, με την υπερπροσπάθεια των παικτών του Μπαρτζώκα, που γύρισαν από το -17, να μένει τελικά στη μέση.

Να σημειώσουμε πως ο Ολυμπιακός διαμαρτύρεται για φάουλ του Γιαμ Μάνταρ πάνω στον Γουίλιαμς-Γκος την ώρα που ξεκινάει το drive.