SUPER CUP ΜΠΑΣΚΕΤ

Αθλητικές μεταδόσεις: Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός παλεύουν στον τελικό του Super Cup, πού θα δείτε το παιχνίδι

Ο Φαλ με αντίπαλο τον Παπαγιάννη
Ο Φαλ με αντίπαλο τον Παπαγιάννη INTIME

Ώρα τελικού, ώρα για τον πρώτο τίτλο της σεζόν για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό, που κοντράρονται στον τελικό του Super Cup στην Ρόδο (21:00 ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) με έπαθλο τον πρώτο τίτλο της χρονιάς.

Η μεγάλη στιγμή έφτασε. Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός συγκρούονται σήμερα (2/1) στον τελικό του Super Cup (21:00 ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24), διεκδικώντας τον πρώτο τίτλο της χρονιάς.

Οι δύο ομάδες έκαναν το καθήκον τους στα ημιτελικά, με τον μεν Παναθηναϊκό να επικρατεί δύσκολα με 72-67 του Κολοσσού, τον δε Ολυμπιακό να συντρίβει με 93-65 τον Προμηθέα.

Υπενθυμίζεται ότι οι "πράσινοι" δεν θα έχουν στην διάθεσή τους τον τραυματία Νέιτ Γουόλτερς, ενώ ο Ολυμπιακός θα παραταχθεί χωρίς τον Ταρίκ Μπλακ.

Στον πρώτο, χρονικά, αγώνα της ημέρας, ο οικοδεσπότης Κολοσσός θα αντιμετωπίσει τον Προμηθέα στον μικρό τελικό της διοργάνωσης (17:00 ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24).

Συνέχεια στο Κύπελλο Μπάσκετ Ανδρών και Γυναικών

Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει δράση τόσο στο Κύπελλο Μπάσκετ Ανδρών, όσο και στο Κύπελλο Μπάσκετ Γυναικών, με αμφότερες τις διοργανώσεις να βρίσκονται στην δεύτερη φάση τους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Κύπελλο Μπάσκετ Ανδρών:
Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Ευκαρπία Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Δραγκίογλου)
Ψυχικού 17.00 Ποσειδών Ν. Ψυχικού-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Αποστολίδης Β.-Αντωνιάδης (Μωϋσιάδης)
Κυπαρισσίας 17.00 Δίων ο Κυπαρισσεύς-Νήαρ Ηστ Καμήτσος-Μακρόπουλος (Πίγκας)
Νέο Ιωαννίνων 17.00 ΣΚ Ιωάννινα-ΓΑΣ Βασιλικών Θεσσαλονίκης Λυγούρας-Τοπαλίδης (Τσιγγέλης)
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Τρίκαλα Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Ζερβούδης)
Κύπελλο Μπάσκετ Γυναικών:
Π. Γιαννακόπουλος 12.30 Παναθηναϊκός-Εύνικος Σπυρόπουλος-Σιδέρης-Παπαδόπουλος Χρ. (Ορφανός)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Αναστασίου-Κονταράτος-Μαυρέλης (Τεφτίκης)
Σερρών 14.30 Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα Πράττος-Αγραφιώτης Γρ.-Τσαρδούλιας (Δραγκίογλου)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Β. Γρίβα-Χριστοδουλάκης-Αυγερινός (Ζώης)
Λευκάδας 17.00 Νίκη Λευκάδας-Εσπερίδες Καλλιθέας Τσακιράκη-Λογοθέτης-Ασημακάκη

TAGS SUPER CUP ΜΠΑΣΚΕΤ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ