NBA

Η 43αρα του Γιάννη Αντετοκούνμπο κόντρα στους Πίστονς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πανηγυρίζει καλάθι που σημείωσε σε αγώνα των Μπακς την σεζόν 2020/21
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πανηγυρίζει καλάθι που σημείωσε σε αγώνα των Μπακς MIKE STOBE/POOL PHOTO VIA AP

Δείτε το VIDEO με τις καλύτερες στιγμές του Γιάννη Αντετοκούνμπο στην άνετη νίκη των Μπακς επί των Πίστονς, όπου σταμάτησε στους 43 πόντους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν οδοστρωτήρας στην νίκη των Μπακς με 125-115 επί των Μπακς, με το Ντιτρόιτ να μην καταφέρνει ποτέ όχι να τον σταματήσει, αλλά ούτε καν να τον περιορίσει.

Ο "Greek Freak" έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ από το ξεκίνημα, σημειώνοντας 30 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, ολοκληρώνοντας τελικά το παιχνίδι με 43 πόντους με 17/24 σουτ (2/6 τρίποντα), 7/9 βολές, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κόψιμο σε 36 λεπτά συμμετοχής, σε μία μοναδική παράσταση.