ΒΟΛΕΪ

ΠΑΟΚ - Ηρακλής: Ο Φέργκιουσον κατήγγειλε ότι έπεσε θύμα ρατσιστικής επίθεσης

Ο Μπάιρον Φέργκιουσον κατήγγειλε ότι έπεσε θύμα ρατσιστικής επίθεσης από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ και ο Ηρακλής θα πάει το θέμα στην Παγκόσμια Ομοσπονδία.

Ο αγώνας του ΠΑΟΚ με τον Ηρακλή ολοκληρώθηκε με τους ασπρόμαυρους να παίρνουν τη νίκη με 3-0 και μαζί την πρόκριση στα ημιτελικά της Volleyleague, ωστόσο θα έχουμε και τέταρτο σετ στις δικαστικές αίθουσες.

Όπως σας αναφέραμε νωρίτερα κατά τη διάρκεια του πρώτου σετ υπήρξε διακοπή, αφού ο Φέργκιουσον λογομάχησε με μερίδα οπαδών του ΠΑΟΚ που καθόταν πίσω από τον πάγκο του γηραιού.

Οι άνθρωποι του Ηρακλή έκαναν από την αρχή λόγο για ρατσιστική επίθεση εις βάρος του παίκτη τους, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης, Θεμελής, τους παρέπεμψε να κάνουν ένσταση μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Στον γηραιό είναι αποφασισμένοι να στείλουν βίντεο τόσο στην παγκόσμια όσο και στην ευρωπαϊκή Ομοσπονδία, αλλά και στην ΕΣΑΠ ζητώντας την τιμωρία του ΠΑΟΚ.

Δείτε τι ακριβώς συνέβη στο βίντεο που ακολουθεί.