ΒΟΛΕΪ

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-3: Σαράντα ματς αήττητοι οι ερυθρόλευκοι

ÁÅÊ - ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ / VOLLEY LEAGUE (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)
ÁÅÊ - ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ / VOLLEY LEAGUE (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός με πλουραλισμό στην επίθεση επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί της ΑΕΚ και έφτασε τα 40 ματς αήττητος στη VolleyLeague των ανδρών. Δείτε τη βαθμολογία μετά τη 12η αγωνιστική.

Το εντυπωσιακό του αήττητο σερί συνέχισε ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με 3-1 σετ επί της ΑΕΚ στο κλειστό του Μετς και έφτασαν τα 40 ματς δίχως ήττα στη VolleyLeague των ανδρών και τα 22 αήττητοι κόντρα στην ΑΕΚ!

Οι κιτρινόμαυροι πάλεψαν το πρώτο σετ, έκαναν την ανατροπή χάρη στο σερβίς του Ηλία Λάππα και τελικά έφτασαν στην κατάκτηση του με 25-23.

Η συνέχεια, όμως, ανήκε στον Ολυμπιακό. Οι ερυθρόλευκοι πόντο πόντο ανέβαζαν στροφές και με πλουραλισμό στην επίθεση έφτασε στην ανατροπή κατακτώντας τα επόμενα τρία σετ. Ο Μουνιόθ ξεκίνησε από την αρχή τον Αλεκσίεφ με τον Βούλγαρο να θυμίζει τον παίκτη που ήταν MVP του περσινού πρωταθλήματος, ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα μπήκε και ο Σμαραγδής.

Στην αντίπερα όχθη ο Σωτήρης Δρίκος σίγουρα έμεινε ικανοποιημένος από το πρώτο σετ της ομάδας του, όχι όμως και από τη συνέχεια. Επιπρόσθετα ο Έλληνας κόουτς περιμένει να δει και εάν θα βρει κάποιον παίκτη στην αγορά για αντικαταστήσει τον Μότα που θα αγωνίζεται στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-3

Τα σετ: 25-23, 17-25, 20-25, 18-25