NBA

AP Photo/David J. Phillip AP PHOTO/DAVID J. PHILLIP

Δείτε το VIDEO με το ρεσιτάλ του Τζέιμς Χάρντεν κόντρα στους Χοκς, όπου σημείωσε 60 πόντους σε μόλις 31 λεπτά συμμετοχής!

Ο Τζέιμς Χάρντεν ήταν από άλλο γαλαξία στη νίκη των Ρόκετς με 158-111 επί των Χοκς. Ο "Μούσιας" δεν βρήκε ποτέ αντίπαλο στα μέτρα του και διέλυσε την άμυνα της Ατλάντα, δίνοντας ένα ξεχωριστό σόου!

Ο Χάρντεν ολοκλήρωσε τον αγώνα με 60 πόντους με 8/10 δίποντα, 8/14 τρίποντα, 20/23 βολές και 8 ασίστ σε 31 λεπτά συμμετοχής, ενώ δεν αγωνίστηκε καν στην τέταρτη περίοδο (!) σε μία επίδειξη των αναμφισβήτητων ικανοτήτων του στο ένας εναντίον ενός - και ενίοτε ένας εναντίον όλων.

Αυτή ήταν η 4η 60αρα στην καριέρα του Χάρντεν, ο οποίος έπιασε στην σχετική λίστα τον Μάικλ Τζόρνταν. Οι μόνοι παίκτες που έχουν σημειώσει πλέον περισσότερες 60αρες από τον Χάρντεν στην ιστορία του ΝΒΑ είναι ο Γουίλτ Τσάμπερλεϊν (32) και ο Κόμπι Μπράιαντ (6).