NBA

Το buzzer-beater του Ανουνόμπι ήταν το πρώτο του σουτ στο δεύτερο ημίχρονο

AP Photo/Ashley Landis, Pool AP PHOTO/ASHLEY LANDIS, POOL

Ο Οτζί Ανουνόμπι έπαιξε όλο το δεύτερο ημίχρονο του Game 3 με τους Σέλτικς. Και επιχείρησε μόνο ένα σουτ: Το buzzer-beater στο φινάλε που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του!

Ο Οτζί Ανουνόμπι ήταν ο ήρωας της νίκης των Ράπτορς με 104-103 επί των Σέλτικς στο Game 3, αφού σημείωσε το νικητήριο buzzer-beater τρίποντο. Υπάρχει όμως μία λεπτομέρεια σε αυτό: Ήταν το πρώτο του σουτ στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Ανουνόμπι δεν βγήκε καθόλου από το παρκέ στο δεύτερο ημίχρονο. Στα πρώτα 23 λεπτά, 59 δευτερόλεπτα και 5 δέκατα του δευτερολέπτου όμως δεν επιχείρησε σουτ. Στο τέλος όμως ήταν αυτός που έμελλε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του!

Για την ιστορία, ο Ανουνόμπι τελείωσε τον αγώνα με 12 πόντους με 4/8 σουτ (3/5 τρίποντα), 1/2 βολές, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 45 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα συμμετοχής.