Αποθέωση Αντετοκούνμπο από Έλληνες ομογενείς στην "Oracle Arena"

Όπως συμβεί πολλές άλλες φορές, έτσι και στο Οκλαντ περίμεναν πολλοί Έλληνες ομογενείς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο έξω από την "Oracle Arena" για ένα αυτόγραφο και για να τον αποθεώσουν. (VIDEO)

Οι Έλληνες ομογενείς δεν χάνουν ευκαιρία για να βρεθούν στα γήπεδα που παίζουν οι Μιλγουόκι Μπακς, προκειμένου να αποθεώσουν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Έτσι, λοιπόν, μετά το 111-134 επί των πρωταθλητών Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς στο Όκλαντ, δεκάδες συμπατριώτες μας περίμεναν έξω από την "Oracle Arena" τον "Greek Freak" προκειμένου να τον αποθεώσουν και να πάρουν ένα αυτόγραφο.

Ο ίδιος δεν τους χάλασε το χατήρι και υπέγραψε όσα περισσότερα μπορούσε, ενώ τα επιφωνήματα έδιναν και έπαιρναν για τον Έλληνα σούπερ σταρ, ο οποίος πέτυχε 19 από τους 24 πόντους του στο πρώτο ημίχρονο. Τελείωσε το ματς με 10/11 βολές, 7/16 σουτ (0/2 τρίποντα), 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 26 λεπτά, προσφέροντας και 2-3 πολύ εντυπωσιακές φάσεις στο κοινό!