Ολυμπιακός: Το buzzer beater της Γέμελος που ξεσήκωσε το ΣΕΦ

Ένα σπουδαίο τρίποντο στη λήξη του ημιχρόνου πέτυχε η Τζάκι Γέμελος, ξεσηκώνοντας τους φίλους του Ολυμπιακού και διευρύνοντας ακόμη περισσότερο τη διαφορά του επί της Μίσκολτς.

Στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Μίσκολτς στον δεύτερο γύρο των playoffs του EuroCup γυναικών, οι "ερυθρόλευκες" κατάφεραν να ανοίξουν τη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο και να έρθουν πιο κοντά στη νίκη και με σκορ που θα τους δώσει την πρόκριση στο Top-16 της διοργάνωσης.

Το κερασάκι στην... τούρτα το έβαλε η Τζάκι Γέμελος, με ένα σπουδαίο buzzer beater τρίποντο. Η ομάδα του Παντελάκη είχε επίθεση 6,6'' μετά από ριμπάουντ, η έμπειρη γκαρντ υποδέχτηκε την μπάλα στα 2,6'', απέφυγε την προσωπική της αντίπαλο με όμορφη προσποίηση και εκτέλεσε από τα 7,5 μέτρα νικώντας τον χρόνο και "γράφοντας" το 45-31 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το σουτ αυτό, όπως, ήταν λογικό ξεσήκωσε και τους φίλους των "ερυθρολεύκων" στο ΣΕΦ.

Photo Credits: Eurokinissi