Αήττητη για 4η μέρα η Εθνική U14 στον Κολινδρό

Η Ελλάδα νίκησε εύκολα τη Ρουμανία 100-66 και απόψε (19:00) θα αντιμετωπίσει την Ισπανία στον άτυπο τελικό του διεθνούς κυπέλλου U14.

Εύκολα έκανε το 4 στα 4 η Εθνική U14 στο 3ο διεθνές κύπελλο που διοργανώνεται από την FIBA Europe, την ΕΟΚ, τον Δήμο Πύδνας Κολινδρού, την ΔΗ.ΦΟ.Π.Α.Π.Ο.Υ. και την ΕΚΑΣΚΕΜ στον Κολινδρό.

Στο πλαίσιο της 4ης ημέρας η Ελλάδα νίκησε τη Ρουμανία 100-66 και απόψε στις 19:00 θα αναμετρηθεί με την Ισπανία (που διέλυσε και τη Βουλγαρία 127-22) στον άτυπο τελικό του τουρνουά. Στον τρίτο αγώνα η Παλαιστίνη επιβλήθηκε της Κύπρου με 79-68.

Όλα τα αποτελέσματα της 4ης ημέρας:

Ελλάδα-Ρουμανία 100-66

Δεκάλεπτα: 37-10, 53-26, 87-46, 100-66

Διαιτητές: Ντόγκας-Καραμανλής

Ελλάδα (Σγουρίτσας-Κολοκυθάς): Ζεϊμπέκης 14 (3), Θεογιάννης 6, Γιαννόπουλος 15 (3), Πετανίδης 8 (1), Νάσης 9 (1), Παγώνης 7 (1), Βούκτσεβιτς 14 (3), Τσολάκης 5, Τόλας 8, Κατσογιάννης 9, Γεωργίου 5 (1), Καλαής.

Ρουμανία (Πόρα-Ιοάν): Ιβανέσκου 9, Ιλιε, Μαρινάου 2, Κοτσέλεα 9, Ιονέσκου 7, Γκμέοργκε 1, Τσέρμπου 12 (2), Οπρέα 12 (1), Λικουρίτσι 8 (2), Ούσκα 3, Αλισταρ 3, Ναστρούτ.

Κύπρος-Παλαιστίνη 68-79

Δεκάλεπτα: 16-22, 24-47, 48-55, 68-79

Διαιτητές: Ντόγκας-Καραμανλής

Κύπρος (Κονσταντίνου-Αργυρού): Γιανναράς, Λιασίδης 2, Αντωνίου 8, Ευμολπίδης 2, Λουκά 4, Τσιελέπας 18, Αγγέλη, Σοφοκλέους 1, Ευσταθιάδης, Θεμιστοκλέους 15, Κωνσταντίνου 18.

Παλαιστίνη (Μάρτα-Αζάρ): Καούρι, Σάγιερ 3 (1), Μούσα, Σκοκάνι 16 (3), Μπόσα 18 (6), Αναμπταουί, Χαμουντεϊ 27 (1), Αμπουκχαντέρ, Αμπουσμσίβ 14, Μπόσα, Ασμπάχ, Χερτζαλάχ 1.

Ισπανία-Βουλγαρία 127-22

Δεκάλεπτα: 23-4, 59-15, 94-17, 127-22

Διαιτητές: Ντόγκας-Καραμανλής

Ισπανία (Παναντέρο-Ορλάνο): Μπερσέντο 4, Λέον 12, Κάλβο 8, Ρούιζ 2, Εστεμπανέλ 10 (2), Βάνκεζ 14, Ντομινίνκουεζ 11 (1), Μαρτίνεζ 14, Νάσπλερ 12, Τσούκα 14, Ακουίνο 14, Οκόα 12.

Βουλγαρία (Ράτσεφ-Στογιάνοφ): Κριτάντζε 5, Γκεοργκίεφ 2, Παπάζοφ, Ιβάνοφ Β. 6 (2), Βαλκάφσκι, Καμπούροφ 2, Γκεργάνοφ 2, Καραμφίλοφ 3 (1), Τοντόροφ, Κομπάκοφ 2.

Η κατάταξη

1. Ισπανία 8 4-0

2. Ελλάδα 8 4-0

3. Ρουμανία 6 2-2

4. Βουλγαρία 5 1-3

5. Παλαιστίνη 5 1-3

6. Κύπρος 4 0-4

Το πρόγραμμα της τελευταίας ημέρας (24/8)

15:00 Βουλγαρία-Κύπρος

17:00 Παλαιστίνη-Ρουμανία

19:00 Ελλάδα-Ισπανία

20:45 Τελετή λήξης

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Το Λαύριο χρωστάει κάτι στον πατέρα μου

Το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι στην ιστορία της ομάδας, είχε τη δική του ξεχωριστή σημασία.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24