ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Γκουαρντιόλα:"Η καλύτερη εμφάνιση μας"

Γκουαρδιόλα-Μπαρτσελόνα

H Mπαρτσελόνα ήταν εντυπωσιακή απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-1 και ο Πέπε Γκουαρντιόλα δεν μπορούσε να κρύψει την ικανοποίηση του στο τέλος

Ο τεχνικός των "μπλαουγκράνα" έκανε λόγο για την καλύτερη εμφάνιση της ομάδας του λέγοντας:" Δεν περίμενα να πετύχουμε τόσα γκολ σε τόσα λίγα λεπτά.

Ήταν η καλύτερη εμφάνιση μας από τη στιγμή που ανέλαβα. Και οι δύο ομάδες ήθελαν να παίξουν αλλά εμείς είχαμε υπομονή που μας επέτρεψε να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες που μας παρουσιάστηκαν".

Όσον αφορά στον Ετό που πέτυχε δύο τέρματα και αντικαταταστάθηκε από τον Ανρί στο δεύτερο ημίχρονο,είπε:

" Ήθελε παίξει και εγώ αποφασίζω πότε το παιχνίδι του έχει τελειώσει. Δεν με ενοχλεί ότι ενοχλήθηκε. Οι παίκτες είναι δυνατοί χαρακτήρες και καταλαβαίνω την αντίδραση του".