ΟΦΗ

Χωρίς προβλήματα ενόψει Ηρακλή

ΟΦΗ

Χωρίς προβλήματα αλλά με αρκετή δουλειά και ένα φιλικό συνεχίστηκε η προετοιμσία του ΟΦΗ ενόψει του αγώνα με τον Ηρακλή

Η προπόνηση των παικτών του Μαντζουράκη είχε δύο προγράμματα. Οι παίκτες που αγωνίσθηκαν και στα 90 λεπτά του Κυριακάτικου αγώνα ακολούθησαν πρόγραμμα που περιελάμβανε τρέξιμο και ασκήσεις για χαλάρωμα.
Οι υπόλοιποι παίκτες έδωσαν δίτερμα προπόνησης με τον Αστέρα Ρεθύμνου, κάτω από συνεχή βροχή.. Στο 9 μετά από σέντρα του Ερέρα ο Κοστόφσκι με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Στην επανάληψη οι "γηπεδούχοι" έπαιξαν καλύτερα με πολλές ευκαιρίες αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Ρηγάκη στο 48' που διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Ο Μαντζουράκης χρησιμοποίησε τους Γεωργίου (45 Κασμερίδης), Λαρόκ. Βενέτη, Ταραλίδη, Γκέρμπερ, Ερέρα, Ρουμπάκη, Πλιάγκα, Κοστόφσκι, Σεντλίνσκι.

Στο Β μέρος αγωνίσθηκαν και οι Λαγουδάκης, Δεληθωμαϊδης, Αντωνίου και Καθρέπτης.