FOOTBALL LEAGUE

Παρέμεινε πρώτος ο Ατρόμητος

New Image

Στην σκιά του χαμού του Γιάννη Κοσκινιάτη και την αναβολή της αναμέτρησης Διαγόρας-Καλλιθέα πραγματοποιήθηκε η 8η αγωνιστική της Β' Εθνικής

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για ακυρωθέν γκολ, ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων. Μοιραίος παίκτης της Αναγέννησης ο Κυπαρίσσης, που είχε δοκάρι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Η Καβάλα μπροστά στον κόσμο της νίκησε 2-0 την Βέροια και αναρριχήθηκε στην 2η θέση, περιμένοντας αύριο την αναμέτρηση του ΠΑΣ με την Κέρκυρα.

Ο Ολυμπιακός Βόλου μετά από τρεις σερί νίκες ηττήθηκε στην Καισαριανή από τον Εθνικό Αστέρα με 2-0. Οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες.

Ο Ηλυσιακός έφθασε περισσότερο από ποτέ την φετινή σεζόν στην πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς προηγήθηκε με 2-0 στην Καλαμαριά, αλλά οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψαν το σκορ και επικράτησαν με 3-2.

Αυτό πιθανόν ήταν το τελευταίο ματς του Ηλυσιακού με την συγκεκριμένη ονομασία, αφού από την ερχόμενη εβδομάδα και με την συγχώνευση του με το Αιγάλεω θα ονομάζεται ΗΑΟ Αιγάλεω.

Στο Ελληνικό, ο Εθνικός ήταν καλύτερος της Καστοριάς είχε χαμένο πέναλτι με τον Λίμα στο 78', αλλά δυστυχώς για τους παίκτες του Μοντεϊρο Γκόμεζ, ισοφαρίστηκαν στο 87' με τον Σικαλόπουλο.

Σημαντική νίκη πέτυχε και η Καλαμάτα επί του Αγροτικού Αστέρα με 2-0. Πριν την έναρξη των αγώνων κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή προς τιμήν του Γιάννη Κοσκινιάτη. Τα αποτελέσματα των αγώνων: