FOOTBALL LEAGUE

Στον πόντο ο Θρασύβουλος

New Image

Ο ΠΑΣ Γιάννενα δεν κατάφερε να περάσει αλώβητος από την δύσκολη έδρα των Σερρών καθώς, υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1

Ο Κοντογουλίδης λύτρωσε τον ΠΑΣ λίγα λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, ενώ για ακόμα μία φορά ο Κιάσσος αποδοκιμάστηκε από τους φιλάθλους των φιλοξενούμενων. Ο παίκτης του ΠΑΣ αποβλήθηκε στο 2ο ημίχρονο με δεύτερη κίτρινη.
Στη "Φυλή" ο Θρασύβουλος επικράτησε 3-0 της Καστοριάς, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε και ο Πανθρακικός στην έδρα του την Καλαμάτα.

Τη νίκη της ημέρας πέτυχε ο Ηλυσιακός με 2-1 εκτός έδρας στην Κέρκυρα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας βαθμολογική ανάσα στους φιλοξενούμενους.

Το Αιγάλεω πλησίασε στην κορυφή με το 1-0 επί του Πιερικού ενώ, ο Εθνικός Αστέρας δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ολυμπιακού Βόλου και παρά τις ευκαιρίες που έχασε έμεινε στην "λευκή" ισοπαλία με τους "ερυθρόλευκους".

Τέλος, στον "Εύοσμο" το Χαϊδάρι άντεξε στην πίεση των παικτών του Εθνικού Αστέρα και πήρε πολύτιμο βαθμό 1-1. Τα αποτελέσματα των αγώνων: