ΙΤΑΛΙΑ

Ισοφάρισε η Μπιέλα

Σπινέλι

Με καλάθι του Σπινέλι 4'' πριν τη λήξη της παράτασης η Μπιέλα νίκησε με 82-81 την Αρμάνι και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά

Το παιχνίδι ήταν δραματικό και οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο φορές την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη. Η πρώτη ήταν στο τέλος της κανονικής διάρκειας, όταν με τρίποντο του Μορντέντε πέρασε με 66-63 πριν ο Σμιθ με ένα καλάθι κι ακόμα μία εύστοχη βολή ισοφαρίσει σε 66-66.
Η δεύτερη όταν ο Κατελίνας έδωσε το προβάδισμα με 81-78 στην ομάδα του στην παράταση, αλλά ο Σπινέλι με 4 συνεχόμενους πόντους (ξεχώρισε στο έξτρα πεντάλεπτο με 9 συνολικά) ανέτρεψε το σκηνικό κι έδωσε στην Μπιέλα τη σπουδαία νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 33-32, 56-55, 66-66, Η παράταση: 82-81

Οι σκόρερ των δύο ομάδων:

Μπιέλα (Μπέκι): Γιούρακ, Σπινέλι 9 (1), Γερέμπκο 11, Γκάρι 14, Γκιστ 10 (1), Σμιθ 13 (2), Αραντόρι 10 (2), Μπρούνερ 4, Γκέινς 11 (2)

Αρμάνι Τζινς (Μπούκι): Χολ 12 (2), Μορντέντε 9 (1), Βιτάλι 4, Τόμας 3 (1), Ρόκα-Μέισον 8, Πράις 8, Χόκινς 25 (4), Κατελίνας 8, Μαρκονάτο 2, Σανκαρέ, Τέιλορ 10