ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ισοπαλία με γκολ στο Αννόβερο

Αννόβερο-Μπόχουμ

Ισόπαλη με 1-1 έληξε η αναμέτρηση Αννόβερο-Μπόχουμ, με την οποία άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 62' με τον Σλάουντραφ με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή, όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμά τους παραπάνω από τρία λεπτά, καθώς στο 65' δέχτηκαν την ισοφάριση με... αυτογκόλ του τερματοφύλακά τους!
Μετά από σέντρα που έγινε από τα δεξιά από το ύψος του κόρνερ, ο γκολκίπερ του Αννόβερο εκτινάχθηκε προκειμένου να απομακρύνει τη μπάλα σε κόρνερ με τις γροθιές του, όμως έκανε λανθασμένο υπολογισμό και έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα.

Στα τελευταία 20 λεπτά οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτά και έχασαν εκατέρωθεν ευκαιρίες για το δεύτερο νικητήριο γκολ, όμως αυτό δεν ήρθε ποτέ και έτσι μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Ο Μάρτιν Μίετσελ αγωνίστηκε σε όλο το ματς για τους φιλοξενουμένους, ενώ ο Ζοέλ Επαλέ πέρασε στο ματς στο 77' στη θέση του Αζάουα.

Να σημειωθεί πως η Μπόχουμ, η οποία βρίσκεται κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, δεν κατάφερε ούτε στην έβδομη απόπειρά της να πανηγυρίσει εκτός έδρας νίκη, μετρώντας πλέον 4 ισοπαλίες και 3 ήττες.