FOOTBALL LEAGUE

Αναψαν τα φώτα και νίκησαν οι Σέρρες

Αιγάλεω, Πανσερραϊκός

Λίγα λεπτά μετά το άνοιγμα των προβολέων (που κάποιος ξέχασε ν΄ανάψει) οι Σέρρες νίκησαν 1-0 το Αιγάλεω

Το "χρυσό" γκολ για τα "λιοντάρια" σημείωσε με κεφαλιά ο Αθανασιάδης στο 75' και μετά από σέντρα του Γαλανόπουλου από δεξιά.
Πέντε λεπτά πριν την επίτευξη του γκολ για τους φιλοξενούμενους, υπήρχε δεκάλεπτη διακοπή στο παιχνίδι (70') όταν ο διαιτητής του αγώνα κ. Κοτσιαύτης διέκοψε το ματς γιατί δεν υπήρχε ορατότητα, αφού δεν είχαν ανάψει οι προβολείς.

Σημαντικό σημείο του αγώνα ακόμα πως ένα λεπτό μετά το γκολ του Πανσερραϊκού το συγκρότημα του Ογιος έμεινε με παίκτη λιγότερο λογω αποβολής του Σκάγκλια με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα των γηπεδούχων χάθηκε στις καθυστερήσεις όταν στο 93' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Δήμου που χτύπησε εκτός φάσης με προβολή στο πρόσωπο τον Τάντιτς.

Αιγάλεω (Βασίλης Βούζας): Ταμπάσης, Ουμουρί, Βάσι, Τσιρογιάννης, Δήμου, Αυλωνίτης (82' Φρίμπονγκ), Σκάρος, Τρέχο, Τσαμπούρης, Βούγιτς (46' Πουλάκος), Ουλάϊ (60' Λόπες).

Πανσερραϊκός (Γκιγέρμο Oγιος): Κυριακίδης, Ριμόλντι, Γεωργίου, Παπάζογλου, Κάστρο, Τάντιτς, Αθανασιάδης (90' Καλί), Γαλανόπουλος, Κωνσταντινίδης (85' Βοσκόπουλος), Λεοζίνιο (63' Γεωργιάδης), Σκάγκλια.