ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Νίκησε στην πρόβα τζενεράλε

ομαδικη

Στο τελευταίο του τεστ πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων του στο πρωτάθλημα ο Αστέρας επικράτησε της Ηλιούπολης με 2-0

Οι Αρκάδες έφτασαν στη νίκη χάρις στα τέρματα των Ντάνιελ Τσέζαρεκ και Ζεάν Κάρλος στο 63’ και στο 83’ αντίστοιχα, οι οποίοι άνοιξαν… λογαριασμό στα γκολ στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.
Συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό ο Βίλτσες "χόρεψε" την αντίπαλη άμυνα, κάνοντας υποδειγματική σέντρα από αριστερά και με κεφαλιά ο Τσέζαρεκ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων (1-0).

Είκοσι λεπτά αργότερα ο Ζεάν Κάρλος απέφυγε έναν αμυντικό και με ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ηλιούπολης, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα (2-0).

Ο Αστέρας ικανοποίησε με την απόδοσή του καθώς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ενώ δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες φάσεις μπροστά από την εστία της Ηλιούπολης.

Τέλος, ο Μάριο Γκόμες, είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα συστήματα και σχήματα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ενόψει φυσικά της πρεμιέρας της Super League.

Oι συνθέσεις:

Αστέρας: Ντεγκρά, Φυτανίδης, Ουριμπάρι, Μαρσελάο (46’ Αργυρόπουλος), Λαζαρίδης, Ουντότζι (55’ Ζεάν Κάρλος), Καρντόσο, Μπαστία, Βίλτσες, Έντερ (73’ Εστέβες), Τσέζαρεκ.

Ηλιούπολη: Θέμελης, Παπαδημητρίου (87’ Τσατσαρής), Ψαρρής (81’ Σικαλιάς), Παραράς, Νικολόπουλος, Στεφανίδης (46’ Γκριγκαλεβίτσιους), Δημήτρης, Ρουσσάκης, Νατσέφσκι (73’ Νιάρος), Μπασαλά (46’ Μπολμποσιάν), Κρητικός (46’ Σαρμιέντο).

Στα υπόλοιπα μέτωπαΟ ο Σεμπάστιαν Καρέρα και ο Ίσραελ Νταμόντε συνέχισαν το ατομικό τους πρόγραμμα όπως και ο Βασίλης Λαμπρόπουλος που ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις στους προσαγωγούς και για προληπτικούς λόγους δεν αγωνίστηκε στο φιλικό παιχνίδι με την Ηλιούπολη.

Ο Σεμπάστιαν Μπαρτολίνι ήταν ασθενής, ενώ δεν αγωνίστηκε και ο Γιάννης Σεντεμέντες που κλήθηκε από την εθνική νέων.