ΠΟΛΟ

Νίκη για τους "πάνθηρες"

Αναστασιάδης

Στο πρώτο παιχνίδι του "Κυπέλλου Βουλιαγμένης", ο Πανιώνιος, επικράτησε με 8-7 του Ολυμπιακού

Οι "κυανέρυθροι", προηγήθηκαν με 1-0 και 2-1, αλλά ο Ολυμπιακός με ένα σερί 0-3, κατάφεραν να κλείσουν την πρώτη περίοδο, προηγούμενοι με 2-4, έχοντας τον Χατζηθεοδώρου σε καλή μέρα (2 γκολ).
Η δεύτερη περίοδος, άνηκε αποκλειστικά στην ομάδα της Νέας Σμύρνης, η οποία ήταν η μοναδική που σκόραρε σε αυτό το διάστημα. Με σερί 3-0, οι παίκτες του Λούδη, έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 5-4.

Χωρίς δραματικές αλλαγές συνεχίστηκε και το τρίτο οκτάλεπτο, αφού οι "κυανέρυθροι" διατήρησαν το προβάδισμα και παρότι ο Σάντα μείωσε σε 6-5, ο Θωμάκος, έκανε το 7-5, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η περίοδος.

Παρά το γεγονός ότι στο τελευταίο οκτάλεπτο, η ομάδα του Πάτερου, πίεσε πολύ για να πάρει τη νίκη, ο Πανιώνιος, άντεξε και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος, παίρνοντας τη νίκη με 8-7.

Από πλευράς Ολυμπιακού δεν αγωνίστηκαν οι Θεοδωρόπουλος, Γιώργος και Χρήστος Αφρουδάκης, Ντόσκας και Βράνιες. Για τον Πανιώνιο δεν έπαιξε ο Ρέππας.

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 5-4, 7-5, 8-7