ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Προκρίθηκε με "2Χ2" η Νορβηγία!

New Image

Η Νορβηγία "ζευγάρωσε" τις νίκες της, με το 1-0 επί της Ν.Ζηλανδίας, και προκρίθηκε ήδη στην επόμενη φάση

Το σκανδιναβικό συγκρότημα σημείωσε έτσι τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες, καθώς στην πρεμιέρα είχε επιβληθεί των ΗΠΑ, με 2-0.
Ετσι, η Νορβηγία είναι από σήμερα η μοναδική ομάδα της διοργάνωσης που έχει να επιδείξει απόλυτη επιτυχία στους αγώνες της.

Σε αγώνα που διεξήχθη στην Τιαντζίν για τη 2η ημέρα του Ε΄ ομίλου του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου γυναικών, Καναδάς και Κίνα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Η Σινκλέρ άνοιξε το σκορ στο 34' και η Γιουάν Ξου ισοφάρισε στο 36'.

Σε αγώνα στην Σενγιάνγκ για τη 2η ημέρα του ΣΤ' ομίλου του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου γυναικών, η Βραζιλία νίκησε 2-1 τη Βόρεια Κορέα και τέθηκε επικεφαλής στη βαθμολογία μαζί με τη Γερμανία.

Τα τέρματα των "πάντσερ" πέτυχαν η Ντανιέλα στο 15΄ και η Μάρτα στο 23', ενώ το ασιατικό συγκρότημα μείωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με την Κουμ Σουκ Ρι.