ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Ανατροπή στο Γκιμαράες η Πόρτο

φαρίας ή μαριάνο

Η Πόρτο επικράτησε με 3-1 και ανατροπή μέσα στο "Afonso Henriques" της Γκιμαράες και διατήρησε την απόσταση ασφαλείας από Σπόρτινγκ και Μπενφίκα (videos)

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19' και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι τις αρχές της επανάληψης.
Ο Ερνέστο Φαρίας ισοφάρισε για τους "δράκους" στο 52', ο Μαριάνο έξι λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε την ανατροπή και ο Ρολάντο στο 88' διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ: Νίλσον, Λιον, Γκρέγκορι, Μορένο, Μιλχάζες, Ζοάο Άλβες (77' Σαντάνα Κάρλος), Κουστόντιο (64' Φαγιάρντο), Νούνο Ασίς, Μαρκίνιο, Ντερμάρετς, Ρομπέρτο.
ΠΟΡΤΟ: Έλτον, Σαπουνάρου, Ρολάντο, Μπρούνο Άλβες, Σισόκο, Φερνάντο, Ραούλ Μεϊρέλες (86' Αντρές Μαντρίντ), Τομάς Κόστα (66' Λούτσο Γκονζάλες), Μαριάνο, Χουλκ (83' Ροντρίγκες), Φαρίας.