BEACH VOLLEY

"Παλεύουν" για τα ημιτελικά Βίκυ/Μαρία

Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη (Βαρκελώνη)

Την πρόκριση τους στην 4άδα διεκδικούν αύριο (31/10) Αρβανίτη και Τσιαρτσιάνη στο "Sanya Open"

Το ελληνικό δίδυμο που βρίσκεται στο Νο5 του ταμπλό, αντιμετώπισε σήμερα για τον 3ο γύρο τις Φαν Μπρέενταμ/Μούχα από το Βέλγιο, οι οποίες βρίσκονται στο Νο13 του ταμπλό και αποδείχθηκαν πολύ δυνατός αντίπαλος, καθώς οι δύο Ελληνίδες αν και νίκησαν με 2-0 σετ, χρειάστηκαν 51 λεπτά αγώνα για να καταφέρουν να επικρατήσουν με 25-23 και 21-17.
Όμως, στο 4ο γύρο τα πράγματα δεν ήταν εύκολα, καθώς κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν τις Ρος και Κέσι από τις Η.Π.Α., οι οποίες είναι το Νο1 του ταμπλό.

Εδώ τα πράγματα ήταν δύσκολα για τις δύο Ελληνίδες, οι οποίες αν και το... πάλεψαν, τελικά ηττήθηκαν με 2-0 σετ (21-19, 24-22).

Πλέον, Αρβανίτη και Τσιαρτσιάνη, θα αγωνιστούν αύριο (31/10) απέναντι στο νικητή της αναμέτρησης Κομιακόβα/Βασίνα (Ρωσία, Νο26) - Κουν/Ζουμκέρ (Ελβετία, Νο11) και σε περίπτωση νίκης θα προκριθούν στους ημιτελικούς, ενώ με ήττα θα αποχαιρετήσουν τη διοργάνωση, φεύγοντας με την 5η θέση.

Τα αποτελέσματα των Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη στο "Sanya Open"

Πέμπτη (29/10)

1ο γύρος

Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη (Ελλάδα, Νο5) - Οσεΐκο/Μπαμπούρινα (Ουκρανία, Νο28) 2-1 (16-21, 21-17, 15-11)

2ος γύρος

Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη (Ελλάδα, Νο5) - Φέντρικ/Άιβι (Η.Π.Α., Νο21) 2-1 (19-21, 21-17, 15-9)

Παρασκευή (30/10)

3ος γύρος

Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη (Ελλάδα, Νο5) - Φαν Μπρέενταμ/Μούχα (Βέλγιο, Νο13) 2-0 (25-23, 21-17)