ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΘΝΩΝ ΑΦΡΙΚΗΣ

Μόρις: "Νίκη σε κάθε αγώνα''

ΜΟΡΙΣ

Ο Νασίφ Μόρις δήλωσε οτι η Ν. Αφρική μπορεί να νικήσει οποιαδήποτε ομάδα στο Κόπα Άφρικα

Ο 26χρονος αμυντικός ήταν απο τους καλύτερους παίκτες της ομάδας του στην αναμέτρηση με την Αγκόλα (1-1), όμως ο ίδιος χαρακτήρισε εντυπωσιακή την συνολική απόδοση του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος.
''Παίξαμε πολύ καλά κόντρα στην Αγκόλα και δεν έχω καμία αμφιβολία οτι αν παίξουμε για 70 λεπτά όπως παίξαμε στο τελευταίο 20λεπτο με την Αγκόλα, μπορούμε να νικήσουμε οποιαδήποτε ομάδα στην διοργάνωση. Δεν είναι εύκολο να κυριαρχήσεις σ' έναν αγώνα για 90 λεπτά. Το πρόβλημα μας είναι οτι μερικές φορές δεν είμαστε συγκεντρωμένοι και γι' αυτό δεν σημειώνουμε τα γκολ που μπορούμε με βάση την απόδοση μας, όμως αυτό θα το διορθώσουμε'' δήλωσε ο Μόρις.

Ο κεντρικός αμυντικός του Παναθηναϊκού πιστεύει οτι την Κυριακή η Ν. Αφρική μπορεί να πάρει τη νίκη απέναντι στη Τυνησία και ν' αυξήσει τις πιθανότητες πρόκρισης. ''Είδαμε ένα μέρος απο τον αγώνα τους ενώ βρισκόμασταν στο γήπεδο. Στην συνέχεια είδαμε το υπόλοιπο στην τηλεόραση και είμαι πεπεισμένος οτι μπορούμε να νικήσουμε. Το σημαντικό είναι ν' αξιοποιήσουμε τις ευκαιρίες που θα δημιουργήσουμε''.