ΞΑΝΘΗ

Άρης-Skoda Ξάνθη 1-0

Αμπρέου-Άρης

Mε γκολ του Σεμπαστιάν Αμπρέου στο 92', ο Άρης λύγισε με 1-0 την Skoda Ξάνθη στο "Κλεάνθης Βικελίδης"

Η ομάδα του Ιομάρ Μαζίνιο ήθελε πολύ μπροστά στο θερμό κοινό της να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα από τον Παναθηναϊκό, ενώ στον αντίποδα η Ξάνθη παρουσιάστηκε στη Θεσσαλονίκη με τον Γιάννη Ματζουράκη να πραγματοποιεί ντεμπούτο στον πάγκο της, για τέταρτη μάλιστα φορά στην καριέρα του.
Οι δύο ομάδες είχαν τουλάχιστον δύο κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξουν το σκορ όμως το 0-0 παρέμεινε, με τις αριθμητικές ισορροπίες να αλλάζουν στις καθυστερήσεις καθώς ο Σουάνης αντίκρυσε δύο φορές την κίτρινη κάρτα του διαιτητή Τριτσώνη μέσα σε διάστημα δύο λεπτών.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεσαν ακόμα περισσότερο έχοντας για πολλή περισσότερη ώρα τη μπάλα στην κατοχή τους, όμως δεν είχαν φαντασία στο παιχνίδι τους και "καθαρό μυαλό" για να διασπάσουν την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενουμένων, που ενδιαφέρονταν αποκλειστικά για την ισοπαλία.

Με τους Ακρίτες να αντέχουν, το ματς έδειχνε να οδηγείται στη "λευκή" ισοπαλία, όμως ο Αμπρέου είχε διαφορετική άποψη και με ένα πολύ όμορφο γκολ στο 92' έλυσε τον γόρδιο δεσμό για να πανηγυρίσει το πρώτο του προσωπικό τέρμα αλλά και να υπογράψει το "3 στα 3" για την ομάδα του Ιομάρ Μαζίνιο στους εντός έδρας αγώνες της.

Στον αντίποδα, η Ξάνθη αποδείχτηκε "σκληρό καρύδι" στη δύσκολη αποστολή της στη Θεσσαλονίκη, και στο τέλος λύγισε από την έξυπνη επινόηση του Αμπρέου για να γνωρίσει την 3η ήττα της στο πρωτάθλημα.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Άρης (Ιομάρ Μαζίνιο): Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Ρονάλντο Γκιάρο (43' Ρομπέρζ), Κάλβο (60' Χαβίτο), Φερναντέζ, Κόκε (70' Κάμπορα), Γκρασιάν, Αμπρέου, Νασούτι, Φλάβιο

Skoda Ξάνθη (Γιάννης Ματζουράκης): Γκσπούρνινγκ, Παπαδημητρίου, Πόι (84' Λουτσιάνο), Κιντάνα (72' Τζιωρτζιόπουλος), Τζάγκι, Σταθάκης, Σουάνης, Φλίσκας, Βάλλας, Ταϊντέρ (58' Βασιλακάκης), Στρμπα

Διαιτητής: Σ.Τριτσώνης (Αθηνών)

Βοηθοί διαιτητή: Ν.Φαντόπουλος (Πειραιά), Δ.Ευθυμιάδης (Πειραιά)

Γκολ: Αμπρέου (90+2')

Κίτρινες κάρτες: Ρομπέρζ (49') / Κιντάνα (22'), Σουάνης (45')

Κόκκινες κάρτες: Σουάνης (45+2', δεύτερη κίτρινη)
Με μια ματιά
Ο Ιομάρ Μαζίνιο παρέταξε τους "κιτρινόμαυρους" με σύστημα 4-4-2 διατηρώντας ουσιαστικά το ίδιο σχήμα που χρησιμοποίησε και την περασμένη Κυριακή στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

Κάτω από την εστία σταθερά ο Σηφάκης, Νέτο και Αράνο κάλυψαν τα δύο άκρα της άμυνας, ενώ το κεντρικό δίδυμο στα μετώπισθεν συνέθεσαν οι Ρονάλντο Γκιάρο και Νασούτι.

Ο Φλάβιο είχε ρόλο αμυντικού χαφ έχοντας δεξιά και αριστέρα αντίστοιχα τους Κάλβο και Γκρασιάν, με τον Φερνάντεζ να έχει πιο ελεύθερο ρόλο πίσω από τους Αμπρέου και Κόκε.

Στον αντίποδα, ο Γιάννης Ματζουράκης, στο ντεμπούτο του στον πάγκο της Ξάνθης (τρίτη φορά που επέστρεψε στους Ακρίτες μετά την πρώτη θητεία του) κατέβασε την ομάδα του με σύστημα 4-5-1 στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Γκολκίπερ ο Γκσπούρνινγκ, με την αμυντική τετράδα να αποτελείται από δεξιά προς τα αριστερά από τους Παπαδημητρίου, Βάλλα, Σταθάκη και Τζάγκι.

Οι Φλίσκας και Στρμπα είχαν κυρίως ανασταλτικά καθήκοντα στο κέντρο, οι βραχύσωμοι αλλά και ταχύτατοι Κιντάνα και Πόι τοποθετήθηκαν στις πτέρυγες της μεσαίας γραμμής, ενώ ο Ταϊντέρ είχε την ευθύνη να στηρίζει επιθετικά τον Σουάνη που είχε το ρόλο του κλασικού κυνηγού.

Το παιχνίδι απέκτησε έναν καλό ρυθμό από το ξεκίνημα και μέσα στα πρώτα 10 λεπτά οι δύο ομάδες δημιούργησαν από μία κλασική ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ.

Την αρχή έκανε ο Άρης στο 3' με τον Νέτο να κάνει σέντρα από τα δεξιά και τον Κόκε να πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και να πιάνει καρφωτή κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή αλλά τελικά η μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκσπούρνινγκ.

Οι φιλοξενούμενοι "ισοφάρισαν" τις μεγάλες ευκαιρίες πέντε λεπτά αργότερα (8'), όμως δύο παίκτες της δεν μπόρεσαν μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα.

Μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Σουάνη ο Πόι βγήκε τετ α τετ με τον Σηφάκη αλλά ο Ελληνας γκολκίπερ απέκρουσε το πλασέ, και στη συνέχεια ο Ρονάλντο Γκιάρο πρόλαβε προ κενής εστίας με τάκλιν τον Ταιντέρ για να απομακρύνει τον κίνδυνο.

Μετά το πρώτο -πολλά υποσχόμενο- 10λεπτο οι παίκτες του Άρη ήταν αυτοί που είχαν περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια τους (66%-34% η κατοχή στο πρώτο ημίωρο) και προσπαθούσαν κυρίως από τα πλάγια να βρουν διαδρόμους προς την εστία των Ακριτών, όμως οι φιλοξενούμενοι παρουσιάζονταν συμπαγείς και με κοντά τις τρεις γραμμές, θωρακίζοντας αποτελεσματικά την εστία του Γκσπούρνινγκ.

Επιπλέον, είχαν στο 20' ένα σουτ του Σουάνη εκτός περιοχής που έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη, ενώ στο 27' η ωραία ατομική ενέργεια του Παπαδημητρίου από δεξιά δεν κατέληξε σε κάποια φάση, καθώς η σέντρα του κόπηκε από κεφάλι παικτών του Άρη.

Στο 36' ο προικισμένος τεχνικά αριστερός μπακ του Άρη, Αράνο, έφτασε κοντά στη μεγάλη περιοχή της Ξάνθης και έστειλε τη μπάλα άουτ με δυνατό σουτ, ενώ άστοχο ήταν και το σουτ του Ταϊντέρ στο 39'.

Το τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους θύμισε αρκετά σε ένταση το ξεκίνημα του αγώνα, με τις δύο ομάδες να αγγίζουν αμφότερες το γκολ αλλά και να διαταράσσονται οι αριθμητικές ισορροπίες της αναμέτρησης από το... πουθενά.

Στο 41' ο Αμπρέου έστειλε τη μπάλα έξω από το δεξί δοκάρι με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, στο 44' ο Σηφάκης έκανε τη δεύτερη σπουδαία επέμβασή του στο πρώτο μέρος, αυτή τη φορά σε διαγώνιο σουτ του Ταϊντέρ από θέση πλάγια αριστερά, ενώ στις καθυστερήσεις η Ξάνθη έμεινε δικαίως με 10 παίκτες.

Αρχικά, ο διαιτητής Τριτσώνης έδειξε κίτρινη κάρτα στον Σουάνη για αψιμαχία του στον αγωνιστικό χώρο (έτσι υποστήριξε ο τέταρτος διαιτητής) ενώ λίγα δευτερόλεπτα πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια ο ίδιος παίκτης αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη για σκληρό μαρκάρισμα στο κέντρο του γηπέδου.

Χωρίς κάποια αλλαγή από τους δύο προπονητές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με τον Άρη να προσπαθεί και πάλι να πάρει τον έλεγχο και να βρει διαδρόμους για να διασπάσει την άμυνα της Ξάνθης, αλλά το πρώτο δεκάλεπτο να περνάει εντελώς άκαρπο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν φέρει στα μέτρα τους τον ρυθμό.

Στο 58' ο Γιάννης Ματζουράκης έριξε στο ματς τον νεαρό Βασιλακάκη (αντί Ταϊντέρ) για να αναλάβει όλη τη δεξιά πλευρά, προσθέτοντας έτσι τον Παπαδημητρίου στο κέντρο της άμυνας μαζί με τους Βάλλα και Σταθάκη.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, η Ξάνθη κατάφερνε με την άψογα εφαρμοσμένη άμυνα ζώνης να κρατάει χωρίς μεγάλους κινδύνους το "μηδέν", με τον Άρη πάντως να εντείνει την πίεσή του από το 60' και μετά, "γεμίζοντας" με παίκτες την αντίπαλη περιοχή.

Οι Χαβίτο και Κάμπορα πέρασαν στο ματς για δώσουν φρεσκάδα στην μεσοεπιθετική γραμμή του Άρη, ενώ η "απάντηση" από τον Ματζουράκη δεν άργησε να έρθει, με τον Τζιωρτζιόπουλο να αντικαθιστά στο 72' τον Κιντάνα για να δώσει μία ακόμα λύση στα μετώπισθεν.

Ο Άρης πολιορκούσε, όμως έπαιζε ανορθόδοξα, με την επόμενη καλή φάση του να σημειώνεται στο 80'. Ο Αράνο έκανε επικίνδυνη σέντρα από αριστερά και ο Κάμπορα έπιασε το τακουνάκι πάνω στην κίνηση, με τη μπάλα να περνάει πάνω από το δοκάρι του Γκσπούρνινγκ.

Έξι λεπτά πριν το τέλος (84') το "Κλεάνθης Βικελίδης" σηκώθηκε στο... πόδι ζητώντας πέναλτι, όμως ο διαιτητής Τριτσώνης έδωσε εντολή να συνεχιστεί το παιχνίδι μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες.

Μετά από σέντρα του Νέτο από τα δεξιά, ο Βάλλας τράβηξε παρατεταμένα χαμηλά από τη φανέλα τον Αμπρέου, με τον Ουρουγουανό να πέφτει στο έδαφος και να χάνεται η ευκαιρία για το 1-0.

Η πίεση των παικτών του Μαζίνιο γινόταν όλο και πιο ασφυκτική, με το σουτ του Φλάβιο εκτός περιοχής να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 88' ο Αμπρέου δεν βρήκε στόχο καθώς η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

Στα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων που έδωσε ο Τριτσώνης οι περισσότεροι είχαν πιστέψει πως η ομάδα του Ιομάρ Μαζίνιο δεν θα κατάφερνε στο ελάχιστο διάστημα που απέμενε να γκρεμίσει το στέρεο αμυντικό τείχος των φιλοξενουμένων και θα έκανε την πρώτη εντός έδρας γκέλα της, όμως ο αρνητικός πρωταγωνιστής για τους "κίτρινους" στο προηγούμενο ματς με τον Παναθηναϊκό, Σεμπαστιάν Αμπρέου, ήταν αυτός που έδωσε τη λύση.

Μετά από σέντρα του Φλάβιο από τα δεξιά (από τις πάρα πολλές που έκαναν στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι) ο Αμπρέου έπιασε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή και αυτή κατέληξε στην απέναντι γωνία (την αριστερή) του Γκσπούρνινγκ για να γραφτεί το τελικό 1-0 και να ακολουθήσει πανδαιμόνιο από τους ξέφρενους πανηγυρισμούς των φίλων του Άρη που είχαν κατακλύσει για μία ακόμα φορά το "Κλεάνθης Βικελίδης".

Με το αποτέλεσμα αυτό, ο Άρης πανηγύρισε την τρίτη εντός έδρας νίκη του σε ισάριθμους αγώνες τη φετινή σεζόν, η οποία μάλιστα ήταν και αυτή με 1-0, όπως και στους αγώνες με Ατρόμητο (πρεμιέρα) και ΠΑΣ Γιάννινα (3η αγωνιστική).

Συνέντευξη Τύπου... Από τον Πάρη Τσελεπίδη
Ιομάρ Μαζίνιο (προπονητής Άρη): "Για μένα έγινε ένα καλό παιχνίδι με πολύ μεγάλη ένταση. Η Ξάνθη ήρθε με μία εντελώς αμυντική νοοτροπία και κλεισμένη πίσω. Ήταν δύσκολο να δημιουργήσουμε ρήγματα και για αυτό προσπαθήσαμε να παίξουμε από τα πλάγια και να διασπάσουμε την αμυντική λειτουργία της Ξάνθης. Θεωρώ ότι δεν θα ήταν δίκαιο ένα 0-0 και ευτυχώς στο 90' ήρθε αυτό το γκολ".

Για το τι θεωρεί ότι θα πρέπει να γίνει για να σφυριχτεί στην ομάδα του ένα πέναλτι μετά από αυτό στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό και τα τρία σήμερα με την Skoda Ξάνθη είπε: "Ίσως άλλα τέσσερα. Προσπαθούμε. Είμαστε εκεί. Κάνουμε το δικό μας το παιχνίδι αλλά δεν παίρνουμε τα σφυρίγματα που πρέπει και δεν είναι φυσιολογικό να μην παίρνουμε το ένα από τα δύο πέναλτι".

Για το πόσο σημαντικό θεωρεί ότι θα είναι για τον Αμπρέου αυτό το γκολ εν όψει της συνέχειας, είπε: "Έχω ξαναπεί ότι έχει έρθει εδώ για να κάνει την διαφορά στην ομάδα. Είναι ένα μεγάλος γκολτζής. Ήταν μια διαφορετική εβδομάδα για τον ίδιο.

Δούλεψε πάρα πολύ σκληρά και σε δύο φιλικά παιχνίδια που κάναμε μέσα στην εβδομάδα σημείωσε πέντε γκολ κάτι που δεν είχε κάνει μέχρι τώρα. Ήταν μια σημαντική εβδομάδα για την ομάδα και τον ίδιο με το γκολ να ήταν η καλύτερη επιβράβευση της δουλειάς που έγινε".

Γιάννης Ματζουράκης (προπονητής Skoda Ξάνθης): "Γνωρίζαμε ότι θα είχε δυσκολίες το παιχνίδι. Με βάση την φόρμα και την τωρινή κατάσταση των δύο ομάδων. Ο φετινός Άρης είναι μία δύσκολη ομάδα αλλά μπορούμε να πούμε ότι σήμερα οι παίκτες μου ήταν πειθαρχημένοι.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε μια καλή εμφάνιση με παρουσία επιθετική. Εμείς είχαμε την καλύτερη ευκαιρία διπλή με τον Πόι και τον Ταιντέρ αλλά και μετά και με τον Παπαδημητρίου. Η απειρία μας όμως στην κάρτα (Σουάνης) μας δυσκόλεψε αρκετά.

Οι παίκτες μου έπαιξαν καλά. Είχαν καλό καταμερισμό του χώρου και κράτησαν καλά και στο δεύτερο ημίχρονο με λιγότερους παίκτες.

Όταν όμως ένα τελειώνει ένα παιχνίδι με αυτόν τον τρόπο εμείς φεύγουμε στεναχωρημένοι γιατί θα ήταν μία ένεση ψυχολογική για μας και για τα νέα παιδιά που μπήκαν στην ομάδα. Θα προσπαθήσουμε να γίνουμε καλύτεροι".

* Τα εισιτήρια ήταν 13.117 και οι εισπράξεις 120.635 ευρώ.
Όλα τα λεφτά...
To γκολ φυσικά του Σεμπαστιάν Αμπρέου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων που χάρισε το "τρίποντο" στην ομάδα του. Ο Ουρουγουανός στράικερ είχε ακούσε ουκ ολίγα όλη αυτή την εβδομάδα (και όχι άδικα) για την κάκιστη απόδοσή του κόντρα στον Παναθηναϊκό που έπαιξε ρόλο στην ήττα από τους "πράσινους", όμως με αυτό το γκολ διασκέδασε τις εντυπώσεις και πήρε μία ρεβάνς από τον ίδιο τον εαυτό του.

Η μεγάλη συμπαράσταση των φίλων του Άρη προς την ομάδα τους παρά το γεγονός ότι αυτή έδειχνε εγκλωβισμένη στις αμυντικές δαγκάνες της Ξάνθης, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Τη συμπεριφορά του Σουάνη, ο οποίος άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες για ένα ημίχρονο και την ανάγκασε ουσιαστικά να παίξει μόνο για το βαθμό της ισοπαλίας για 45 ολόκληρα λεπτά. Ο επιθετικός των Ακριτών δέχτηκε κάρτα στο 45' και ενώ έπρεπε να ήταν στη συνέχεια πιο προσεκτικός "κατόρθωσε" να κάνει τον διαιτητή να βγάλει την δεύτερη κίτρινη κάρτα από το τσεπάκι του μετά από δύο μόλις λεπτά, για πολύ άτσαλο μαρκάρισμα σε παίκτη του Άρη.
Video με τα στιγμιότυπα και το γκολ του αγώνα

To Live του αγώνα... Από τον Δημήτρη Χονδρογιάννη
Στοιχεία Αγώνα
Γήπεδο: "Κλεάνθης Βικελίδης"
Βοηθοί: Ν.Φαντόπουλος (Πειραιά), Δ.Ευθυμιάδης (Πειραιά)

Η 11άδα των φιλοξενούμενων Ξάνθη
Γιάννης Ματζουράκης: Γκσπούρνινγκ, Παπαδημητρίου, Πόι, Κιντάνα, Τζάγκι, Σταθάκης, Σουάνης, Φλίσκας, Βάλλας, Ταϊντέρ, Στρμπα.
Η 11άδα των γηπεδούχων Άρης
Ιομάρ Μαζίνιο: Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Ρονάλντο, Κάλβο, Φερναντέζ, Κόκε, Γκρατσιάν, Αμπρέου, Νασούτι, Φλάβιο.
1' Έναρξη αγώνα
3' Ευκαιρία Άρης Κόκε
Πολύ καλή κεφαλιά του Κόκε μετά από σέντρα του Νέτο, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
5' Κόρνερ Άρης
8' Ευκαιρία Ξάνθη Πόι-Ταϊντέρ
Καταπληκτική μπαλιά του Σουάνη, ο Πόι μόνος του τετ α τετ με τον Σηφάκη κάνει το πλασέ, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Άρη και στη συνέχεια ο Ταϊντέρ δεν μπορεί να σκοράρει καθώς ο Ρονάλντο Γκιάρο μπαίνει δυνατά στη φάση και απομακρύνει.
14' Κόρνερ Άρης
21' Σχόλιο
Ο Άρης έχει για περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του, αλλά δεν μπορεί να βρει διαδρόμους για την περιοχή της Ξάνθης.
22' Κίτρινη κάρτα Ξάνθη Κιντάνα
36' Σουτ Άρης Αράνο
Σουτ του Αράνο έξω από την μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να περνάει άουτ.
39' Σουτ Ξάνθη Ταϊντέρ
Σουτ του Ταϊντέρ με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σηφάκη.
41' Ευκαιρία Άρης Αμπρέου
Κεφαλιά του Αμπρέου από πολύ καλή θέση, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
43' Αλλαγή παίκτη Άρης
Ο Ρομπέρζ στη θέση του Ρονάλντο Γκιάρο.
44' Σουτ Ξάνθη Ταϊντέρ
Δυνατό διαγώνιο σουτ του Ταϊντέρ, με τον Σηφάκη να βρίσκεται σε ετοιμότητα και να αποκρούει.
45' Κίτρινη κάρτα Ξάνθη Σουάνης
45' Έναρξη καθυστερήσεων +3 λεπτά
45' Κόκκινη κάρτα Ξάνθη +2 Σουάνης
2η κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
47' Κόρνερ Άρης
49' Κίτρινη κάρτα Άρης Βαλεντίν
51' Σουτ Ξάνθη Στρμπα
Σουτ του Στρμπα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
58' Οφσάιντ Ξάνθη Πόι
58' Αλλαγή παίκτη Ξάνθη
Ο Βασιλακάκης στη θέση του Ταϊντέρ.
60' Αλλαγή παίκτη Άρης
Ο Χαβίτο στη θέση του Κάλβο.
68' Κόρνερ Άρης
70' Κόρνερ Άρης
70' Αλλαγή παίκτη Άρης
Ο Κάμπορα στη θέση του Κόκε.
72' Αλλαγή παίκτη Ξάνθη
Ο Τζιωρτζιόπουλος στη θέση του Κιντάνα.
75' Σχόλιο
Ο Άρης δεν μπορεί να βρει τρόπο για να "ανοίξει" την αντίπαλη άμυνα και οι περισσότερες σέντρες δεν έχουν... τύχη, καθώς αποκρούονται εύκολα από τους αμυνομένους.
80' Ευκαιρία Άρης Κάμπορα
Σέντρα από τα αριστερά του Αράνο, ο Κάμπορα κάνει ένα εκπληκτικό τακουνάκι, αλλά η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
81' Κόρνερ Άρης
84' Σουτ Άρης Φλάβιο
Σουτ του Φλάβιο αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
85' Αλλαγή παίκτη Ξάνθη
Ο Λουτσιάνο στη θέση του Πόι
86' Κόρνερ Άρης
87' Οφσάιντ Άρης Αμπρέου
88' Κεφαλιά Άρης Αμπρέου
Κεφαλιά του Αμπρέου, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
90' Έναρξη καθυστερήσεων +4 λεπτά
92' Γκολ Άρης Αμπρέου
Καταπληκτική κεφαλιά του Αμπρέου, ο Γκσπούρνινγκ δεν μπόρεσε να αποκρούσει και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.