EURO

Μπιλιαλέτντινοφ: "Βαρετή η Ισπανία"

russiateam

Βαρετή χαρακτήρισε την προσεχή αντίπαλο της ομάδας του στα ημιτελικά του EURO 2008, Ισπανία, ο μέσος της Ρωσίας Ντίνιγιαρ Μπιλιαλέτντινοφ

Την ώρα που η Ρωσία επικράτησε με 3-1 της Ολλανδίας, οι Ίβηρες έφτασαν έως τα πέναλτι μετά το 0-0 σε 120 λεπτά για να πάρουν την πρόκριση κόντρα στην Ιταλία και ο μέσος της ομάδας του Γκους Χίντινκ, είπε:

"Ήταν ένα βαρετό παιχνίδι αν και είδα μόνο το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Ισπανία-Ιταλία. Η Ισπανία ήταν προσεκτική αλλά απέναντι σε εμάς είχε παίξει πιο επιθετικά.

Ήταν ένα δραματικό παιχνίδι χωρίς πολλές ευκαιρίες αλλά τακτικά υπήρξε συναγωνισμός", είπε πιο χαρακτηριστικά.

Συνεχίζοντας εξάλλου υποστήριξε:" Μέχρι τώρα είμαστε συγκεντρωμένοι στους εαυτούς μας και δεν έχουμε μιλήσει για την Ισπανία αλλά δεν πιστεύω ότι θα επαναλάβουμε τα λάθη που κάναμε στο πρώτο παιχνίδι.

Το προπονητικό τιμ θα μας έχει έτοιμους για τον αγώνα. Δεν ξέρω αν μπορούμε να κατακτήσουμε τον τίτλο γιατί θα πρέπει να κάνουμε πλέον δύο νίκες σε δύο δύσκολα παιχνίδια".