Στα υπόψη ο Λέμπο

λεμπο

Ο διεθνής Ουρουγουανός Αλεχάνδρο Ντάνιελ Λέμπο βρίσκεται σύμφωνα με πληροφορίες στα υπόψη του Άρη

Ο 30χρονος στόπερ ύψος 1.91μ. με ιταλικό διαβατήριο στην κατοχή του που του επιτρέπει να αγωνίζεται ως κοινοτικός ανήκει στην Ντανούμπιο.
Ο Λέμπο είχε αγωνιστεί στην Ισπανία και την Μπέτις από την περίοδο 2003-2007 μετρώντας 75 συμμετοχές με 3 γκολ. Ακόμα έχει αγωνιστεί στις Πάρμα, Νασιονάλ, Μπέλα Βίστα ενώ έχει φορέσει 44 φορές τη φανέλα της εθνικής Ουρουγουάης έχοντας πετύχει 4 τέρματα.

Την ίδια ώρα το απόγευμα αναμένεται στη Θεσσαλονίκη η πρώτη μεταγραφή του Άρη στην καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο, ο Πιότρ Βλόνταρτσικ. Ο διεθνής Πολωνός μίλησε στο Αθλητικό Metropolis λίγο πριν αναχωρήσει από την Πολωνία για την Ελλάδα και τόνισε: " Ξέρω καλά την ομάδα του Άρη. Το γεγονός ότι παίζει στο Κύπελλο UEFA είναι καλό γενικότερα για την πόλη της Θεσσαλονίκης" και κατέληξε: " Είναι μια τεχνική ομάδα, που έχει ένθερμους και καλούς φιλάθλους".

O τρίτος κατά σειρά φιλικός αγώνας του Άρη επί αυστριακού εδάφους με αντίπαλο την Γκρόιτερ Φιρτ, θα πραγματοποιηθεί στις 28 Ιουλίου τελικά στην πόλη Σβατς που απέχει 52 χιλιόμετρα από το Ζέεφελντ και 35 από το Ίνσμπρουκ με ώρα έναρξης στις 18:30.