PREMIER LEAGUE

Και πάλι κορυφή τα "κανόνια"

Αρσεναλ, Ρεντινγκ

Χέρι χέρι βαδίζουν Αρσεναλ και Μάντσεστερ Γ. μετά την νέα νίκη των "κανονιέρηδων" επί της Ρέντινγκ εκτός έδρας με 3-1

Στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ, ανέβηκε και πάλι η "αρμάδα" του Αρσέν Βενγκέρ η οποία στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής επικράτησε της γηπεδούχο Ρέντινγκ με 3-1.
Οι "κανονιέρηδες" πήραν το προβάδισμα ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου (44') με προβολή του Φλαμινί μετά από ασίστ του Χλεμπ.

Στο 52' ο Αντεμπαγιόρ με πλασέ έπειτα από ασίστ του Φάμπρεγκας διπλασίασε τα τέρματα των Λονδρέζων ενώ ο εξαιρετικός για άλλο ένα παιχνίδι Χλεμπ με ατομική ενέργεια και αφού απέφυγε και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Χάνεμαν, πέτυχε στο 78' το τρίτο γκολ της Αρσεναλ.

Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους σημείωσε στο 87’ ο Σόρεϊ έπειτα από φάση διαρκείας και αδράνεια των "κανονιέρηδων" να απομακρύνουν.