ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ισοπαλία για τους "γνωστούς"

Αμανατίδης

Στο μηδέν "κόλλησαν" οι γνωστοί μας Αμανατίδης, Κυργιάκος, Επαλέ και Μίετσελ από το 0-0 της Μπόχουμ με την Αϊντραχτ

Την μεγάλη ευακιρία να "σκαρφαλώσουν" στην πρώτη θέσης της βαθμολογίας στην Μπουντεσλίγκα έχασαν οι Ελληνες διεθνείς Αμανατίδης και Κυργιάκος.
Οι δύο παίκτες αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το 90λεπτο αλλά η Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν κατάφερε να αποκτήσει στην έδρα της Μπόχουμ, τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Μάλιστα ο αρχηγός των φιλοξενούμενων, έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να πετύχει τέρμα.

Αντίθετα, για την Μπόχουμ που έφτασε τους 8 βαθμούς στο πρωτάθλημα με την φανέλα του βασικού αγωνίστηκε ο Ζοέλ Επαλέ, ενώ ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Μάρτιν Μίετσελ μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.