ΠΟΛΟ

Πανιώνιος-Γλυφάδα: 12-7

Πιπίνη

Νίκη-μισή παραμονή στην Α1 γυναικών πήρε ο Πανιώνιος που επικράτησε με 12-7 της Γλυφάδας

Παρά το πολύ καλό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων που προηγήθηκαν με 3-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και με 5-3 στο ημίχρονο, οι "κυανέρυθρες" με σερί 4-0 στην τρίτη περίοδο πήραν την κατάσταση στα χέρια τους.
Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι άπειρες αθλήτριες της Γλυφάδας δεν μπόρεσαν ν' αντιδράσουν, με αποτέλεσμα η ομάδα της Νέας Σμύρνης να αυξήσει τη διαφορά και να φτάσει στην τελική επικράτηση που της δίνει πλεονέκτημα ακόμα και σε περίπτωση ισοβαθμίας με τη Γλυφάδα.

Σε περίπτωση που την Παρασκευή ο Ηρακλής νικήσει στο Χαλάνδρι τον Νηρέα, ο Πανιώνιος θα πανηγυρίσει την παραμονή από αυτή την αγωνιστική.

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 2-2, 4-0, 5-2

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Πανιώνιος (Ξανθόπουλος): Φαρμάκη 4, Πενταράκη 4, Πιπίνη 2, Παπαδάκη, Αλεξάκη

Γλυφάδα (Παπαναστασίου): Χατζηαλέξη 2, Κοτσαύτη 2, Παπαγεωργίου, Δημητροκάλη, Αλούπη

Συνέχεια την Παρασκευή
Την Παρασκευή συνεχίζεται η 13η αγωνιστική με την αναμέτρηση Νηρέας-Ηρακλής στο Χαλάνδρι. Οι φιλοξενούμενες χρειάζονται τη νίκη ή έστω την ισοπαλία για να παραμείνουν στην τετράδα, αφού η ΝΕΠ είναι 2 βαθμούς πίσω και έχει το πλεονέκτημα σε πιθανή ισοβαθμία.

Όσο για την ομάδα του Γιακουμάτου που είναι ουραγός, "καίγεται" για τη νίκη ή έστω την ισοπαλία που θα της επιτρέψει να διεκδικήσει την παραμονή την τελευταία αγωνιστική στην έδρα της Γλυφάδας.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (19/3)
Κολυμβητήριο Χαλανδρίου (13:30): Νηρέας Χαλανδρίου-Ηρακλής (Σταυρόπουλος, Μπουδραμής)