ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

Ήττα για Καλλονή

Η Καλλονή προηγήθηκε με γκολ του Αντέτζο στην Τουρκία, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα από την Μπαλίκεσιρσπορ στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι.

Φινάλε με ήττα στα φιλικά της Καλλονής. Η ομάδα της Λέσβου ρίχνεται στη μάχη της Super League την επόμενη εβδομα΄δα κόντρα στον ΠΑΟΚ και στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία έχασε με 2-1 από την Μπαλίκεσιρσπορ.

Οι "σαρδέλες" προηγήθηκαν με γκολ του Άντζετζο στο 5', ισοφαρίστηκαν πριν το ημίχρονο και γνώρισαν στο τέλος την ήττα με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το παιχνίδι, μάλιστα, διεκόπη για μερικά λεπτά λόγω καταρρακτώδους βροχής.

Από εκεί και πέρα, η αποστολή της Καλλονής θα παραμείνει την Κυριακή στο Μπαλίκεσιρ, από όπου θα αναχωρήσει το απόγευμα της Δευτέρας για τη Μυτιλήνη.

ΑΕΛΚ (Ματζουράκης): Άλεξιτς, Βαλιός, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Χωριανόπουλος, Μπαρέρα, Γιορέντε, Στεφάνοβιτς (46' Κεϊτά), Λεοζίνιο, Μανούσος, Κύπρου