ΠΑΟΚ

Νίκη της Κ20 του ΠΑΟΚ με χατ-τρικ Σταθόπουλου

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η Κ20 του ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 3-1 της Κέρκυρας εκτός έδρας για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Με πρωταγωνιστή τον Αντώνη Σταθόπουλο, που πέτυχε και τα τρία γκολ (στο 43’, στο 48’ και στο 89’), ο ΠΑΟΚ επικράτησε της Κέρκυρας με 1-3 για το πρωτάθλημα των Κ20.

Οι ασπρόμαυροι ήταν οι κυρίαρχοι της αναμέτρησης έχοντας ξεκινήσει το παιχνίδι με δοκάρι του Καραπέτσου στο 4’ , χαμένο τετ-α-τετ του Σταθόπουλου στο 32’ και ευκαιρία με τον Παπαδόπουλο στο 35’ και τελικά πήραν το προβάδισμα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, ενώ ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο με γκολ.

Η Κέρκυρα μείωσε με το Κυζιρίδη στο 77’, και στο 86’ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Σιαμπάνη να κάνει σπουδαία επέμβαση σε σουτ Μίσχου, του με τον Δικέφαλο του βορρά να σφραγίζει τη νίκη με γκολ ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90 λεπτών.

Photo Credits: Eurokinissi