ΠΑΟΚ

Μακ: "Τίποτα δεν έχει χαθεί"

Ο Ρόμπερτ Μακ έστειλε μήνυμα ανασύνταξης μετά την ήττα του ΠΑΟΚ στην Τρίπολη, με τοποθέτησή του στην προσωπική του ιστοσελίδα.

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 3-0 από τον Αστέρα στην Τρίπολη και "έπεσε" από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Ρόμπερτ Μακ με τοποθέτησή του στην επίσημη ιστοσελίδα του εξήγησε τι ακριβώς συνέβη, τονίζοντας ότι ακόμη δεν έχει χαθεί τίποτα στην προσπάθεια του Δικεφάλου για κατάκτηση του πρωταθλήματος.

"Γνωρίζαμε ότι ο αντίπαλος διαθέτει καλή ομάδα. Προετοιμαστήκαμε, είχαμε πίστη, αλλά μετά από σαράντα πέντε λεπτά αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά.

Θα μπορούσαν να είχαν πετύχει περισσότερα γκολ. Μετά το ημίχρονο ο αντίπαλος κράτησε έξυπνα το υπέρ του αποτέλεσμα και εμείς δεν κάναμε ευκαιρίες.

Δεν δείξαμε τίποτα στο γήπεδο", ανέφερε αρχικά ο 23χρονος μεσοεπιθετικός και συνέχισε μιλώντας για την "μάχη" για κατάκτηση του τίτλου:

"Ακόμη δεν έχει χαθεί τίποτα, έχουμε μπροστά μας πολλές μονομαχίες. Αλλά θα πρέπει να αρχίσουμε να παίζουμε με ένα διαφορετικό στυλ από το οποίο δεν θα μπορεί να λείπει η μαχητικότητα".