ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ολυμπιακός Βόλου - Πανιώνιος 0-1

Ο Πανιώνιος με γκολ του Απόστολου Γιάννου νίκησε τον Ολυμπιακό Βόλου (0-1) σε φιλικό που έγινε στο ΕΑΚ.

Ένα γκολ του Γιάννου ήταν αρκετό για να δώσει στον Πανιώνιο τη νίκη στο φιλικό με τον Ολυμπιακό Βόλου σε ένα παιχνίδι χωρίς μεγάλες συγκινήσεις. Οι Βολιώτες είχαν τη μερίδα του λέοντος στις ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν κάποια εξ αυτών σε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές, αφού ο στόχος ήταν να πάρουν λεπτά συμμετοχής όλοι οι παίκτες προκειμένου να είναι έτοιμοι για την επανέναρξη του πρωταθλήματος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παντελής): Κασμερίδης (46' Κολίτσι), Ζέρης (75' Μαρτίνεθ, 88' Αραπίτσας), Χιντζίδης (46' Μαργαρίτης), Μπάρμπας (46' Γιαλούσης), Μακρυδημήτρης (46' Κεσίδης), Κορνελάτος (46' Ρόκας), Πινάρες (63'Καψιώτης), Μπιτάνγκ (57' Σκοπελίτης), Νικολιάς (65' Ντινόπουλος), Μαρτίνεθ (46' Μέζα), Κούτσι (46' Θέος).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τερεζόπουλος): Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Τασουλής (65' Μέξι), Γκέζος (83' Μασούρας), Χατζηισαΐας (54' Χολέβας), Μητρόπουλος (48' Γκίνι), Μασούρας (62'Μπουμάλ), Φουρλάνος (65' Κόμνος), Γιάννου (54' Γιάννου), Φούντας (71' Χαροντάκης), Γκέζος (54' Βουτσιώτης).