ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Έπαιξε για 74 λεπτά με την Μάλαγα ο Αμπέντ

Ο Μεχτί Αμπέντ χρησιμοποιήθηκε στο αρχικό σχήμα της Νιουκάσλ στο πρώτο φιλικό με την Μάλαγα και αγωνίστηκε για 74' πριν αντικατασταθεί από τον Βούκιτς.

Μια ακόμα παρουσία και μάλιστα στο αρχικό σχήμα της Νιουκάσλ κατέγραψε ο Μεχτί Αμπέντ στο πρώτο φιλικό του αγγλικού συλλόγου στην Γερμανία και στην αναμέτρηση κόντρα στην Μάλαγα. Ο Αλγερινός μέσος ξεκίνησε όπως είπαμε στην αρχική ενδεκάδα που παρέταξε ο Αλάν Πάρντιου και αγωνίστηκε για 74 λεπτά πριν δώσει την θέση του στον Βούκιτς.

Την ώρα που βγήκε από τον αγωνιστικό χώρο ο Αμπέντ το σκορ ήταν 3-1 υπέρ της Μάλαγα με τους Ισπανούς να έχουν πετύχει τρία γκολ από το πρώτο ημίχρονο και τους Άγγλους να μειώνουν στο 60'.

Όσο για την παρουσία του πρώην άσου του Παναθηναϊκού κυμάνθηκε αυτή τη φορά σε μέτρια επίπεδα έχοντας όμως και μια καλή στιγμή για γκολ με ένα σουτ το οποίο όμως δεν βρήκε στόχο.

Το παιχνίδι για την ιστορία έληξε με 3-1 υπέρ των Ισπανών το οποίο διαμορφώθηκε από τα γκολ που σημειώθηκαν μέχρι το 60' της αναμέτρησης.