ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Εννέα κόκκινες έφτασε ο Παναιτωλικός

Τοροσίδης INTIME SPORTS

Η ομάδα του Παναιτωλικού έχει 9 αποβολές σε 23 επίσημα παιχνίδια και πάει για αρνητικό ρεκόρ (videos)

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Παναιτωλικού που από νωρίς έδειξε πως έχει σκοπό να παραμείνει στην Superleague σχετικά άνετα.

Στη συνέχεια βέβαια τα πράγματα πήραν διαφορετική τροπή με την ομάδα του Αγρινίου να δυσκολεύεται αρκετά στο γκολ, ενώ το φαινόμενο με τις αποβολές ποδοσφαιριστών έχει στοιχίσει πολλούς βαθμούς.

Χαρακτηριστικά να πούμε πως ο Παναιτωλικός σε είκοσι ένα παιχνίδια πρωταθλήματος έχει επτά αποβολές (!) και σε δυο ματς Κυπέλλου μία αποβολή.

Συνολικά δηλαδή μιλάμε για εννέα αποβολές σε 23 ματς πολλές από τις οποίες είχαν ως αποτέλεσμα να χαθούν "χρυσοί βαθμοί".

Τα εννιά κακά της μοίρας του

Θεωρητικά (και χρονικά) ο Παναιτωλικός έχει χάσει επτά βαθμούς, αφού μέχρι το σημείο που είχε 11 παίκτες το σκορ ήταν στα μέτρα της ομάδας του Αγρινίου. Σε ένα από αυτά μάλιστα κέρδιζε και στο τέλος έχασε.

Αναλυτικά τα ματς

4η: Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα 2-2

Ο Ρότσα είδε αρχικά κίτρινη κάρτα στο 27' και στο 39' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, τη στιγμή που η ομάδα του μείωσε το σκορ σε 1-2 με τον Καμαρά (36').

6η: Παναιτωλικός - Δόξα 0-2

Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ρότσα στο 90ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-2.

10η: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 3-0

Ο Άντι αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 6ο λεπτό κι ένα λεπτό αργότερα ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ.

11η: Παναιτωλικός - ΑΕΚ 0-2

Αποβλήθηκε ο Μπαμόνγκο με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 79' κι ενώ το σκορ ήταν 0-1.

12η: Ολυμπιακός - Παναιτωλικός 2-0

Ο Ρότσα αποβλήθηκε ξανά με απευθείας κόκκινη στο 61' αυτή τη φορά κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-0.

19η: ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός 1-0

Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Σιόντης στο 56ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-0.

20η: Παναιτωλικός -Ατρόμητος 1-1

Αποβλήθηκε ο Ετζενγκουέλε με απευθείας κόκκινη κάρτα κι ενώ η ομάδα του ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0. Δυο λεπτά αργότερα έγινε το 1-1 με πέναλτι.

21η: Δόξα Δράμας - Παναιτωλικός 2-1

Ο Ντολεζάι αποβλήθηκε από το παιχνίδι στο 62ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν ακόμα στο 0-0. Η ομάδα του προηγήθηκε με 1-0, όμως στο τέλος έχασε.

Κύπελλο Ελλάδας: Παναιτωλικός - ΟΦΗ 1-3