ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Χτίζει παράδοση με Βέροια ο Μήτρογλου

Μήτρογλου Ντοσεβί INTIME SPORTS

Ο Κώστας Μήτρογλου έχει σκοράρει έξι φορές τα τελευταία δυο χρόνια απέναντι στην Βέροια, ενώ ο Ολυμπιακός έφτασε τις εννέα σερί νίκες στο πρωτάθλημα (VIDEOS).

Σε ένα ματς με πολλά επικίνδυνα μαρκαρίσματα και νεύρα, ο Ολυμπιακός κατάφερε και νίκησε με 2-0 την Βέροια και ξέφυγε με πέντε πόντους από τον ΠΑΟΚ στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Κώστας Μήτρογλου έδωσε γι ακόμα μία φορά τη λύση για την ομάδα του Πειραιά, αφού άνοιξε το σκορ στο 71ο λεπτό με σουτ.

Αυτό ήταν το 12ο γκολ του Έλληνα πιστολέρο της φετινή περίοδο, όμως αξίζει να σημειώσουμε πως ήταν και το έκτο του απέναντι στην Βέροια τα τελευταία δυο χρόνια (παρότι έφυγε για την Φούλαμ για έξι μήνες)!

Αναλυτικά τα γκολ του Μήτρογλου απέναντι στην "βασίλισσα"

01/02/15 Α Βέροια - Ολυμπιακός 0-2

20/09/14 Α Ολυμπιακός - Βέροια 3-0

06/10/13 Α Ολυμπιακός - Βέροια 6-0 (τρία γκολ)

06/01/13 Α Ολυμπιακός - Βέροια 3-0

Το σερί του Ολυμπιακού και του... Ντοσεβί

Με αυτό το 2-0 ο Ολυμπιακός έφτασε τις εννέα σερί νίκες στο πρωτάθλημα Ελλάδας τη φετινή περίοδο έχοντας 22 γκολ ενεργητικό και μόλις τρία παθητικό!

Τέλος αξίζει να αναφέρουμε πως ο Ματιέ Ντοσεβί δείχνει αναγεννημένος στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια, έχοντας σκοράρει τρία κρίσιμα γκολ σε αυτό το διάστημα.

13/12/14 Α Λεβαδειακός - Ολυμπιακός 1-2

17/12/14 Α Ολυμπιακός - Πανιώνιος 2-0

20/12/14 Α Καλλονή ΑΕΛ - Ολυμπιακός 0-5

04/01/15 Α Ολυμπιακός - Πλατανιάς 2-1

11/01/15 Α Σκόντα Ξάνθη - Ολυμπιακός 1-3

15/01/15 Α Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός 0-3 α.α.

18/01/15 Α Ολυμπιακός - Παναιτωλικός 2-0

24/01/15 Α ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-3