ΟΦΗ

Νέα ήττα για τον ΟΦΗ 2-1 από την Τριγλία που συνέχισε νικηφόρα

Ο ΟΦΗ γνώρισε άλλη μια ήττα μακριά από την έδρα του, έχασε από την Τριγλία Ραφήνας με 2-1. Δρόμοι αντίθετοι για τις δυο ομάδες με τους γηπεδούχους να είναι σε τροχιά ανόδου και τους Κρητικούς να απομακρύνονται από το όνειρο.

Οι τραγικές εμφανίσεις του ΟΦΗ εκτός έδρας συνεχίζονται με τους Κρητικούς να γνωρίζουν μια ακόμη ήττα μακριά από την Κρήτη από την Τριγλία Ραφήνας με 2-1 δεχόμενοι ένα γκολ στις αρχές κάθε ημιχρόνου.

Η ομάδα της Ραφήνας μετά την επικράτηση της παραμένει στις πρώτες θέσεις του 4ου ομίλου και σε τροχιά ανόδου σε αντίθεση με τον ΟΦΗ που έχει μείνει πολύ μακριά και ουσιαστικά από τον Δεκέμβρη δείχνει να μένει εκτός στόχων.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Τριγλία ενώ και στο 47', ο ίδιος ποδοσφαιριστής ήταν που έκανε το 2-0 και ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι.

Το μόνο που κατάφερε να κάνει ο ΟΦΗ ήταν να μειώσει στο 65' με τον Τζέκο σε 2-1.

Τριγλία Ραφήνας: Λέτσο, Κάρδαρης, Μανδίλης, Μεϊμάρογλου, Δάρρας, Σκαφίδας, Γούλας, Τσέπας, Βασιλείου, Κόντι (75' Μάλτσης), Παπαδόπουλος.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Δαμιανάκης (33' λ. τρ. Βιγιαφάνε), Κώτσιος, Φαζός, Πιθαρούλης, Φαμπίνιο (84' Μαρτσάκης), Κοιλιάρας, Πόποβιτς (52΄Τζέκος), Περογαμβράκης, Σαχινίδης.