ΟΦΗ

Διά περιπάτου ο ΟΦΗ στο Ζηρίνειο, 3-0 την Κηφισιά

ΟΦΗ ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο ΟΦΗ επικράτησε 3-0 εκτός έδρας της Κηφισιάς, για την 18η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Δύο γκολ ο Περογαμβράκης και ένα ο Κώτσιος για την ομάδα του Ηρακλείου.

Νέα νίκη για τον ΟΦΗ, 2x2 για τον Νίκο Νιόπλια στον πάγκο της ομάδας του Ηρακλείου. Οι Κρητικοί πέρασαν νικηφόρα (0-3) από το Ζηρίνειο, καθώς επικράτησαν της Κηφισιάς με ηγέτη τον αρχηγό Αλέξη Περογαμβράκη,ο οποίος σημείωσε τα δύο από τα τρία γκολ (το άλλο ο Κώτσιος).

Στο 1ο λεπτό ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ. Ο Χαντί εκτέλεσε κόρνερ και ο Κώτσιος με αριστερό πλασέ άνοιξε το σκορ (0-1). Στο 9' έγινε το 2-0! Νέα στημένη φάση, πάλι με εκτελεστή τον Χαντί. Ο Περογαμβράκης με προβολή από το χτύπημα φάουλ του νεοαποκτηθέντα άσου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Πολύ νωρίς, μέσα σε εννέα λεπτά, ο ΟΦΗ είχε επί της ουσίας "καθαρίσει".

Το τελικό 3-0 πραγματοποίησε στο 83' ο "Πέρο". Νέα ασίστ από τον Χαντί, με τον Ηρακλειώτη επιθετικό να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με σουτ. Ο ΟΦΗ έκανε επίδειξη δύναμης. Ήταν σοβαρός και έβαλε από νωρίς τα θεμέλια της επικράτησης. Σημειώνεται ότι η γηπεδούχος ομάδας ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε ο Τεγούσης στο 90' για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπουρσέλη.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Γουμάγιας, Παπάζογλου(78’ Καλογέρης), Καλαϊτζίδης, Τεγούσης, Καρακώστας, Μουσταφίδης, Μιχαλόπουλος, Ζαφειρίδης, Ντούλιας (54’ Έσλερ), Γκέζος (66’ Παναγιωτόπουλος), Χαϊκάλης.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Φαζός, Κώτσιος (85′ Φουκαράκης), Φραγκουλάκης (68′ Καλέ), Νάστος, Χαντί, Πόποβιτς, Γουόρντεν (57’ Μπουρσέλης), Περογαμβράκης.