ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Ο τελευταίος παίκτης της Man.Utd που σκόραρε στο Uefa είναι ο...

Η Μ. Γιουνάιτεντ επιστρέφει μετά από σχεδόν 17 χρόνια στο πρώην Uefa και το Sport24.gr σας θυμίζει τον τελευταίο της σκόρερ σε αυτή την διοργάνωση. Μπορείτε να τον μαντέψετε πριν τον δείτε;

Σεπτέμβριος 1995, Ολντ Τράφορντ. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενεί την ρωσική Ρότορ Βόλγκογκραντ στον επαναληπτικό του 0-0 του πρώτου αγώνα.

Είμαστε μόλις στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Uefa και η Γιουνάιτεντ αντιμετωπίζει τον αποκλεισμό καθώς χάνει στο ημίχρονο με 2-0!

Στην επανάληψη θα προσπαθήσει να κάνει την ανατροπή μειώνοντας αρχικά σε 2-1 με τον Σκόουλς στο 60'. Με το ρολόι να σημαδεύει το 89' φτάνει στην ισοφάριση (2-2) αλλά το πολυπόθητο τρίτο γκολ δεν ήρθε ποτέ.

Η Γιουνάιτεντ αποκλείστηκε και σήμερα (16/2) στο Άμστερνταμ κόντρα στον Άγιαξ επιστρέφει στην διοργάνωση- που πλέον ονομάζεται Europa League- σχεδόν μετά από 17 χρόνια.

Με τελευταίο της σκόρερ σε αυτή να είναι ο ...Πίτερ Σμάιχελ που είχε προωθηθεί στα τελευταία λεπτά του αγώνα με την Ρότορ!