ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Φαν Χάαλ: "Σημαντική η νίκη επί της Σάντερλαντ"

PHOTOGRAPH: ANDREAS GEBERT/EPA

Ο Λουίς Φαν Χάαλ δήλωσε ευχαριστημένος από τη νίκη της Μάντσεστερ επί της Σάντερλαντ. Διαβάστε δηλώσεις του.

Στην 3η θέση της Πρέμιερ Λιγκ ανέβηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά τη νίκη με 2-0 επί της Σάντερλαντ. Ο Γουέιν Ρούνεϊ σημείωσε τα γκολ των "κόκκινων διαβόλων". Στις δηλώσεις του μετά το ματς ο Λουίς Φαν Χάαλ δήλωσε ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του και τη νίκη επί της Σάντερλαντ.

" Στo πρώτο ημίχρονο είχαμε τις ευκαιρίες να κάνουμε περισσότερα πράγματα στον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ελέγχαμε το ματς, σκοράραμε, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και δεν δώσαμε ευκαιρίες στην Σάντερλαντ. Είμαι ικανοποιημένος. Το ίδιο σύστημα είχαμε ακολουθήσει στα ματς με τις Τσέλσι, Μάντσεστερ Σίτι και Κρίσταλ Πάλας.

Δεν μπορούμε να παίζουμε πάντα με αυτό το σύστημα. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες στην ομάδα όπως επίσης και από τον αντίπαλο. Είμαι ευχαριστημένος με όλους τους παίκτες. Κάθε σκορερ χρειάζεται να έχει αυτοπεποίθηση και όταν ο Ρούνεϊ σκοράρει δύο γκολ ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση του".