ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Φαν Χάαλ: "Κουτή η αποβολή του Φελαϊνί"

Φαν Χάαλ

Ο Λουίς Φαν Χάαλ δεν χαρίστηκε στον Μαρουάν Φελαϊνί και χαρακτήρισε ανόητη την αποβολή του στο ματς με την Χαλ (VIDEO).

Χαλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 0-0 στο "Kingston Stadium" με τους γηπεδούχους να αποχαιρετούν την Premier League, τερματίζοντας στην 18η θέση.

Στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μαρουάν Φελαϊνί είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Πολ ΜακΣέιν, μόλις 18 λεπτά αφότου μπήκε στον αγωνιστικό χώρο.

Μιλώντας για τη φάση μετά το τέλος του αγώνα, ο Λουίς Φαν Χάαλ χαρακτήρισε ανόητη την ενέργεια του Βέλγου μέσου.

"Ειλικρινά δεν πιστεύω ότι το έκανε επίτηδες. Και το λέω αυτό, γιατί είναι απίστευτα ηλίθια ενέργεια και θα του κοστίσει παιχνίδια την επόμενη σεζόν", είπε χαρακτηριστικά ο Ολλανδός τεχνικός.