ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Iκανοποιημένος για ένα ημίχρονο ο Αλέγκρι

Δύο διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα έδειξε η Γιουβέντους στο ντέρμπι με την Ίντερ σύμφωνα με δηλώσεις του Μάσιμο Αλέγκρι.

Ο Μάσιμο Αλέγκρι δήλωσε ότι η Γιουβέντους έπαιξε ένα ημίχρονο καλά απέναντι στην Ίντερ και μετά οι παίκτες του έχασαν την συγκέντρωση τους. Η "Μεγάλη Κυρία" ήρθε ισόπαλη 1-1 με τους "νερατζούρι" και παρέμεινε στην πρώτη θέση της κατάταξης στην Serie A.

" Για 45 λεπτά η απόδοση μας ήταν μία από τις καλύτερες στην σεζόν. Δεν κρατήσαμε την ένταση στο παιχνίδι μας για 90 λεπτά. Ακόμα και πριν το γκολ χάσαμε την συγκέντρωση μας και κάναμε πολλά τεχνικά λάθη και αυτό είναι κάτι που χρειάζεται να δουλέψουμε. Μετά δεχτήκαμε δύο επιθέσεις από την Ίντερ και ρισκάραμε λίγο πριν την λήξη του αγώνα.

Η Ρόμα παραμένει ένα πόντο πίσω μας. Υπάρχουν πολλά παιχνίδια και όλα μπορούν να συμβούν. Ο αγώνας με την Ίντερ ήταν ένα ματς όπου ρισκάρεις και μπορεί να χάσεις. Ξέρουμε ότι η Ρόμα θα είναι ανταγωνιστική μέχρι το τέλος της σεζόν".