ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Ο Πιτάνα έκανε χρήση του VAR, καταλόγισε πέναλτι και 2-1 η Γαλλία (VIDEO)

referee Nestor Pitana from Argentina gestures as he speaks to players during the final match between France and Croatia at the 2018 soccer World Cup in the Luzhniki Stadium in Moscow, Russia, Sunday, July 15, 2018. (AP Photo/Francisco Seco) AP

Ο Πέρισιτς έκανε χέρι μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο διαιτητής Πιτάνα έκανε χρήση του VAR, καταλόγισε πέναλτι και ο Γκριεζμάν έκανε το 2-1 από την άσπρη βούλα για τη Γαλλία απέναντι στην Κροατία, στον τελικό του Μουντιάλ. (VIDEO)

Στο 34ο λεπτό στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου, ο Ιβάν Πέρισιτς έκανε άθελά του χέρι ύστερα από εκτέλεση κόρνερ των Γάλλων. Ο διαιτητής Νέστορ Πιτάνα αποφάσισε να κάνει χρήση του VAR και αφού είδε λεπτομερώς τη φάση, αποφάσισε να καταλογίσει πέναλτι.

Ο Αντουάν Γκριεζμάν ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έκανε το 2-1...

Ήρθε η ώρα να απολαύσεις τον μεγάλο τελικό! Γαλλία - Κροατία με 350+ ειδικά στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι στο Stoiximan.gr!