ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα γκολ στο Ονδούρα - Ελβετία

MANAUS, BRAZIL - JUNE 25:  Xherdan Shaqiri of Switzerland (ground) scores his team's first goal past goalkeeper Noel Valladares of Honduras during the 2014 FIFA World Cup Brazil Group E match between Honduras and Switzerland at Arena Amazonia on June 25, 2014 in Manaus, Brazil.    (Photo by Matthew Lewis/Getty Images)
MANAUS, BRAZIL - JUNE 25: Xherdan Shaqiri of Switzerland (ground) scores his team's first goal past goalkeeper Noel Valladares of Honduras during the 2014 FIFA World Cup Brazil Group E match between Honduras and Switzerland at Arena Amazonia on June 25, 2014 in Manaus, Brazil. (Photo by Matthew Lewis/Getty Images) GETTY IMAGES

Με τον Σατσίρι σε μεγάλα κέφια η Ελβετία επικράτησε εύκολα με 3-0 επί της Ονδούρας σε ένα παιχνίδαπό το πρώτο κιόλας ημίχρονο επί της Ονδούρας. Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης μέχρι τώρα. (VIDEOS)

Αρκετές ευκαιρίες δημιουργήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Ελβετίας με την Ονδούρα, ωστόσο ο Σατσίρι ήταν εκείνος που ήταν καθοριστικός για την ομάδα του. Ο Ελβετός άσος με δύο δικά του τέρματα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Χίτσφελντ με 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες ωστόσο και πάλι ο Σατσίρι έκανε το τελικό 3-0.Θυμηθείτε τα....