ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ντεσάμπ: "Κινδυνεύσαμε στο τέλος"

Ικανοποιημένος από τη νίκη της Γαλλίας επί της Φινλανδίας εμφανίστηκε ο Ντιντιέ Ντεσάμπ, όχι όμως και από την εμφάνιση της ομάδας του.

Ο Αμπού Ντιαμπί πέτυχε το μοναδικό γκολ στη νίκη της Γαλλίας επί της Φινλανδίας για τα προκριματικά του Moυντιάλ 2014 ενώ σωτήριες επεμβάσεις πραγματοποίησε στο δεύτερο ημίχρονο ο πορτιέρο των Φινλανδών διατηρώντας το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Ο προπονητής της Γαλλίας Ντιντιέ Ντεσάμπ, δήλωσε ικανοποιημένος από τη νίκη της Γαλλίας όχι όμως και από το φτωχό 1-0 καθώς προς το τέλος οι "τρικολόρ" απειλήθηκαν με ισοφάριση.

" Γενικά δεν ξεκινήσαμε καλά. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο αλλά ο τερματοφύλακας των Φινλανδών έκανε δύο σωτήριες επεμβάσεις.

Στο τέλος κινδυνεύσαμε μάλιστα καθώς όταν δεν σημειώσαμε δεύτερο γκολ το αποτέλεσμα δεν είναι ποτέ σίγουρο. Μένουμε στη νίκη".