ΕΛΛΑΔΑ

Θρίαμβος για τους έφηβους του Παναθηναϊκού

Η ομάδα Κ17 του Παναθηναϊκού ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το πρωτάθλημα καθώς επιβλήθηκε με 3-0 του Ολυμπιακού στην Παιανία.

Το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση των δύο "αιωνίων" έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα, όμως στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός Κ17 ήταν σαρωτικός και έφτασε σε μία δίκαιη επικράτηση.

Ουσιαστικά το ματς κρίθηκε μέσα σε δύο λεπτά, από το 54' μέχρι το 56', διάστημα στο οποίο οι "πράσινοι" σκόραραν δύο φορές.

Ο Νιούμαν άνοιξε το σκορ με προβολή στο 54' μετά από παράλληλη σέντρα του Γ. Αγγελόπουλου, ενώ το 2-0 έγινε στο 56' από τον Τζανουλίνο μετά από συνεργασια των Σερβιλάκη και Αρναούτογλου.

Το "κερασάκι στην τούρτα" μπήκε στο 77' από τον Σερβιλάκη, ο οποίος έκλεψε τη μπάλα από τα στόπερ του Ολυμπιακού και με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 3-0 για την ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου.