Παναιτωλικός - Βέροια 2-0

Κουτρομάνος Μαρτίνες INTIME SPORTS

Ο Παναιτωλικός νίκησε με 2-0 την Βέροια στο Αγρίνιο και αποχαιρέτησε τη φετινή σεζόν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Γκολάρα ο Μορένο στο δεύτερο μέρος.

Ο Φώτης Κωστούλας ζήτησε από τον κόσμο του Παναιτωλικού να στηρίξει την ομάδα στο τελευταίο ματς της φετινής σεζόν και τους αποζημίωσε με όμορφο ποδόσφαιρο κυρίως στο πρώτο μέρος.

Ο σύλλογος του Αγρινίου έκλεισε λοιπόν την σεζόν με νίκη, ενώ κρατάμε το πολύ όμορφο γκολ του Μορένο στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ταυτότητα του αγώνα

Γήπεδο: Αγρινίου

Διαιτητής: Μιχάλης Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Ι. Κοντίζας (Πειραιά), κ. Χαρίσης (Γρεβενών)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Χάβος): Ράφαελ, Κουτρομάνος, Κέβιν, Κούσας, Ετζενγκουέλε, Γοδόι (Ρουσκουγιέδα 71'), Κάπελ, Βιγιαφάνιες, Μαρτίνες (Παπουτσογιαννόπουλος 59'), Λαζάρ, Άλβες (Μορένο 67').

ΒΕΡΟΙΑ (Χριστοφορίδης): Καντιμοίρης, Αμαραντίδης (Καταλά 92'), Όστοϊτς, Μαραγκός, Μαλόν, Μπατιόν (Κάμπορα 81'), Μπαλάφας, Τάτος, Γεωργιάδης, Ντουμίτρου (Αρσε 73'), Ναζλίδης.

Γκολ: Μαραγκός (αυτογκόλ 55'), Μορένο (σουτ 78')

Κάρτες: Λάζαρ (κίτρινη 69'), Μαλόν (κίτρινη 77')

Δείτε εδώ το Live της αναμέτρησης Παναιτωλικός - Βέροια 2-0

Ανασκόπηση αγώνα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό να πιέζει και να απειλεί με δυο εξαιρετικά σουτ από Λάζαρ και Κουτρομάνο. Το σκορ άνοιξαν τελικά οι γηπεδούχοι στο 22', όταν ο Μαρτίνες εκτέλεσε ένα φάουλ, η μπάλα κόντραρε στον Μαραγκό και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Καντιμοίρη.

Ο Παναιτωλικός συνέχισε να πιέζει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, όμως Κάπελ και Ντουμίτρου σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους. Η Βέροια απείλησε μία φορά με τον Ναζλίδη, όμως ο Ράφαελ δεν ανησύχησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βέροια ήταν καλύτερη και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ, όμως ο Ράφαελ έκανε μεγάλο παιχνίδι.

Σε μία αντεπίθεση, ωστόσο, η μπάλα γύρισε στον Μορένο, ο οποίος με καταπληκτικό γυριστό σουτ έκανε το 2-0.

Η φάση του αγώνα

Η γκολάρα του Μορένο. Πρέπει να το δείτε για να καταλάβετε...

Ο διαιτητής

Δεν είχε δύσκολο έργο ο Κουκουλάκης απόψε.

Ο πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης

Ο Νικολά Μαρτίνες έκανε σπουδαίο ματς.

Μας άρεσε

Ο Μαρτίνες του πρώτου ημιχρόνου θύμισε τον παίκτη του πρώτου γύρου. Ωραίες εμπνεύσεις και όμορφο γκολ.